Facebook

Domowe i komercyjne sanirozdrabniacze firmy SFA

SI_05_2013Sanirozdrabniacze SFA pozwalają na aranżowanie toalet, łazienek, kuchni lub pralni w każdym miejscu budynku czy mieszkania bez poważnych prac remontowych. Pompy i rozdrabniacze do fekaliów firmy SFA to produkty przeznaczone zarówno do domów jednorodzinnych, mieszkań, jak i obiektów komercyjnych (w barów, gabinetów, restauracji, hoteli).

Pomporozdrabniacze pozwalają na zaaranżowanie toalet, łazienek, kuchni lub pralni w miejscach budynku o utrudnionym dostępie do odpływów kanalizacyjnych, bez przeprowadzania poważnych prac remontowych. Aby wykonać instalację, wystarczy ułożenie łatwej do ukrycia, cienkiej rury o średnicy od 22 do 50 mm oraz wykonanie kilku niewielkich otworów w ścianach, by odprowadzić ścieki (także z fekaliami) do tradycyjnych pionów kanalizacyjnych lub szamb. Typowym zastosowaniem pomporozdrabniaczy jest odprowadzanie ścieków pochodzących ze zlewozmywaka, umywalki, brodzika lub też ścieków zebranych z obiektu – z poziomu piwnicy. Typoszereg urządzeń SFA umożliwia dobór odpowiedniego modelu dla każdego z tych rozwiązań. Przedstawione w artykule urządzenia do ścieków szarych posiadają wiele udogodnień montażowych oraz szereg elementów konstrukcyjnych ułatwiających eksploatację.

Saniaccess 4 Pump zamontowany pod zlewozmywakiem. Urządzenie charakteryzuje się łatwym dostępem do części rozdrabniającej i sterującej

Saniaccess 4 Pump zamontowany pod zlewozmywakiem. Urządzenie charakteryzuje się łatwym dostępem do części rozdrabniającej i sterującej

Pompa Sanidouche przeznaczona jest do współpracy z prysznicem lub małą wanną

Pompa Sanidouche przeznaczona jest do współpracy z prysznicem lub małą wanną

Pompy domowe SFA

W kategorii pomp domowych SFA oferuje m.in.: pomporozdrabniacz Sanivite – obsługujący całą łazienkę bez WC lub kuchnię, model Sanidouche – przeznaczony do podłączenia prysznica, bidetu i umywalki, bez zlewozmywaka, oraz nowość, Saniaccess 4 Pump – stosowany do obsługi całej kuchni, łazienki bez WC. Nowa linia produktów SFA z serii Saniaccess charakteryzuje się łatwym dostępem do części rozdrabniającej i sterującej. Daje to możliwość usunięcia zatoru i kontroli systemu załączania bez konieczności odłączania urządzenia od przyboru. Wzornictwo serii oparte jest na harmonijnym współgraniu zakrzywionych linii i krągłości. Jeśli istnieje konieczność odprowadzenia ścieków z łazienki bez fekaliów (WC), bądź kuchni (także „z wyspy kuchennej”) czy zaadaptowania pomieszczenia takiego jak piwnica, poddasze, wolny pokój czy pakamera, można wykorzystać urządzenia Sanivite oraz Saniaccess 4 Pump. Pompa Saniduche przeznaczona jest z kolei do współpracy z prysznicem lub małą wanną (do 150 l), pozwala także podłączyć dodatkowo umywalkę lub bidet. Niewielkie wymiary umożliwiają instalację bezpośrednio pod wysokim brodzikiem kabiny prysznicowej lub w małej szafce pod umywalką. Sanidouche może być także stosowany w niewielkich lokalach usługowych, jak np. studia urody, gabinety stomatologiczne, kosmetyczne, odnowy biologicznej i inne.

Model Sanicom 1 posiada silnik o mocy 1300 W. Bez problemu może usuwać ścieki z restauracji, barów i innych miejsc publicznych

Model Sanicom 1 posiada silnik o mocy 1300 W. Bez problemu może usuwać ścieki z restauracji, barów i innych miejsc publicznych

Pompy do zastosowań komercyjnych

Wśród typoszeregu pomp przeznaczonych do obsługi obiektów komercyjnych SFA oferuje dwie wysoko wydajne przepompownie: Sanicom 1 i Sanicom 2. Pierwsza z nich wyposażona jest w jeden silnik o mocy 1300 W. Model Sanicom 1 może przepompować ścieki na wysokość 10 m oraz przetransportować je na odległość 100 m w poziomie. Dzięki dużej wydajności urządzenie bez problemu może usuwać ścieki z restauracji, barów i innych miejsc publicznych. Model posiada dodatkowo możliwość podłączenia zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). System alarmowy ma za zadanie informować użytkownika o ciągłej pracy silnika (czas dłuższy niż 5 minut) i zapobiegać w ten sposób uszkodzeniu urządzenia, informując o nieprawidłowym działaniu pompy. Model Sanicom 1 nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na dalsze odległości. W przypadku zapotrzebowania na większą moc SFA oferuje wersję Sanicom 2. Pompa ta wyposażona jest w dwa silniki o dużej mocy – każdy po 1500 W. Pozwala to odprowadzić „brudną wodę” na maksymalną wysokość 11 m w pionie i na odległość 110 m w poziomie. Urządzenie ma cztery wejścia, 40 mm lub 50 mm, oraz odprowadzenie do kanalizacji rurą o średnicy 50 mm. Wydajność dwóch pomp to około 340 l/min. Pozwala to przepompować ścieki z terenów przemysłowych bądź z dużych obiektów gastronomicznych, gdzie podłączonych jest wiele punktów odbiorczych: zlewozmywaków, zmywarek, lodówek chłodniczych itd.
SFA posiada również w swojej ofercie urządzenia przeznaczone do obiektów komercyjnych z możliwością rozdrabniania i przepompowywania ścieków fekalnych, takie jak pomporozdrabniacze z serii Sanicubic.

Informacje dodatkowe

Szeroka gama produktów zapewnia możliwość doboru odpowiedniego urządzenia w zależności od potrzeby oraz możliwości adaptacyjnych danego obiektu. Firma oferuje bezpłatne doradztwo w zakresie projektowania i przeróbek instalacji. Dodatkowo dostępne są bezpłatne aplikacje na smartfony (system Android i iOS) pozwalające w łatwy sposób dobrać odpowiedni produkt. Rozwinięta sieć serwisowa w całym kraju zapewnia szybką reakcję w przypadku awarii – serwisanci dojeżdżają do miejsca zamontowania urządzenia.

Łukasz Natur
Autor jest pracownikiem
firmy SFA

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas