Facebook

19 października rozpocznie się Renexpo Poland

Ponad 100 wystawców zaprezentuje się podczas VI Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo Poland, które odbędą się w dniach 19-21 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Na zwiedzających będą także czekać specjalistyczne konferencje, kongresy i fora oraz spotkania eksperckie. Organizatorem targów jest Reeco Poland. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Targi Renexpo Poland to wydarzenie w całości poświęcone tematyce głównych źródeł energii odnawialnej, najnowszych tendencji i kierunków rozwoju sektora OZE w Polsce. Firmy biorące udział w targach zaprezentują swoją ofertę w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP – kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowane wspólne stoisko pod hasłem „Razem dla biogazu”, na którym odbędą się m.in. prezentacje nowoczesnych technologii z dziedziny biogazu i kogeneracji oraz spotkania z ekspertami. Zwiedzający będą mogli na nim również zdobyć informacje na temat budowy i eksploatacji biogazowni oraz zapoznać się z możliwościami finansowania tego typu inwestycji.

Wydarzenia towarzyszące

Pierwszego dnia targów odbędą się: Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, dwudniowa Polska Konferencja Hydroenergetyczna, konferencja „Społeczne aspekty OZE”, forum „Budynek i energia” na temat technologii energooszczędnych w obiektach wielkopowierzchniowych i wielkogabarytowych, konferencja EVIM Central Europe dotycząca pojazdów elektrycznych i infrastruktury oraz Dzień Samorządowca. Kolejnego dnia, czyli 20 października, uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w: Kongresie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Forum Biogazu, Międzynarodowym Kongresie na temat magazynowania energii w Polsce. Tego dnia zostanie również przedstawiona sytuacja na polskim i światowym rynku pracy w sektorze OZE w strefie kariery „Teraz środowisko”. Trzeci dzień wypełnią: Forum PV, Konferencja na temat biopaliw, Kongres Budownictwa Energooszczędnego oraz Certyfikacji Budynków, a także warsztaty „Przyszłość kogeneracji w Polsce”. Cześć tych wydarzeń będzie tłumaczona na język angielski.

Konkurs

Tradycyjnie podczas targów zostanie rozstrzygnięty konkurs o Puchar Renergy Award 2016 przyznawany w dwóch kategoriach: wybitna osobowość branży OZE oraz innowacyjna technologia Targów Renexpo Poland. W pierwszym przypadku pod uwagę zostanie wzięta rola, efektywność działań i szczególne osiągnięcia w branży OZE wybranej osobowości, w drugim – innowacyjne technologie prezentowane przez wystawców w jednej z branż tematycznych: energetyka słoneczna, biogaz, elektrownie wodne, pompy ciepła, biomasa i biopaliwa, energia wiatrowa.

Ceremonia otwarcia najbliższej edycji targów odbędzie się 19 października o godzinie 11:00 w hali nr 1 Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Wstęp na Targi Renexpo Poland jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online. Na oficjalne otwarcie targów wstęp jest wolny i nie wymaga dokonania rejestracji. Informacje dodatkowe, w tym zasady uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach towarzyszących, można znaleźć na stronie organizatora targów www.renexpo-warsaw.com.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas