Facebook

Zawory grzejnikowe Teide Plus+ i Teide Termo+ firmy Arco

Systemy Instalacyjne 10/2017W celu dodatkowego podniesienia poziomu bezpieczeństwa firma Arco wprowadziła w zaworach serii Teide plus+ i Teide Termo plus+ nowe, jeszcze bardziej szczelne połączenie. Nowa uszczelka o-ring wykonana z EPDM jest umieszczona wraz z podkładką w mufie i zapobiega wyciekom wody na połączeniu pomiędzy grzejnikiem a mufą zaworu. Prócz zwiększonej szczelności zawory charakteryzują się dopracowanym designem, współgrającym z nowoczesnymi instalacjami.

W produktach serii Teide+ firmy Arco, przeznaczonych zarówno do instalacji indywidualnych jak i zbiorczych, możliwe jest ręczne sterowanie przepływem medium w rożnych grzejnikach zamontowanych w dwururowych instalacjach grzewczych. Szczelność zewnętrzną zaworu zapewnia system podwójnego uszczelnienia gwarantujący maksymalne zabezpieczenie przed wyciekami i zużyciem.

Funkcjonalność

W przypadku zaworów termostatycznych Teide Thermo+ głowice termostatyczne umożliwiają regulację temperatury poszczególnych grzejników niezależnie, co pozwala na dostosowanie ilości dostarczanego ciepła do własnych potrzeb w każdym pomieszczeniu. Produkty tej serii posiadają mechanizm z uszczelką zapobiegającą wewnętrznemu wyciekowi w przypadku zwiększonego ciśnienia w sieci grzewczej. Szczelność zewnętrzną zapewnia uszczelka o-ring z EPDM umieszczona w trzpieniu oraz druga uszczelka o-ring wykonana z NBR, co zapewnia ochronę przed wyciekami w przypadku niewystarczającej regulacji lub deformacji podczas instalacji.

Zawory termostatyczne Teide Termo plus+ firmy Arco. Producent wprowadził w swoich rozwiązaniach nowe, lepsze połączenie. Nowa uszczelka o-ring wykonana z EPDM jest umieszczona wraz z podkładką w mufie i zapobiega wyciekom wodyZawory termostatyczne Teide Termo plus+ firmy Arco. Producent wprowadził w swoich rozwiązaniach nowe, lepsze połączenie. Nowa uszczelka o-ring wykonana z EPDM jest umieszczona wraz z podkładką w mufie i zapobiega wyciekom wody

Oferowana przez produkty obu serii możliwość kontroli przepływu pozwala na optymalizację efektywności energetycznej gospodarstw domowych. Dodatkowo głowice termostatyczne mają szerokie zakresy regulacji temperatury od 12 do 28oC, a także ustawienie na 6oC przeciw zamarzaniu instalacji oraz opcję całkowitego zamknięcia zaworu.

Wzornictwo

Firma Arco projektując zawory serii Teide+ i Teide Termo+ zastosowała zasady nowoczesnego designu. Dzięki ciekawemu wzornictwu zawory pozwalają zharmonizować wystrój pomieszczeń. Ergonomiczne pokrętła z ukrytymi elementami mocującymi posiadają gładkie i zaokrąglone powierzchnie, a chromowane wykończenie pozostałych metalowych elementów zaworów zapewnia większą wytrzymałość i estetyczny wygląd.

Produkty serii Teide+ są również dostępne w wersji z wykończeniem w formie chromu polerowanego. Dodatkowo dla tej wersji produktu firma Arco zaprojektowała wygodne opakowanie w formie blistraProdukty serii Teide+ są również dostępne w wersji z wykończeniem w formie chromu polerowanego. Dodatkowo dla tej wersji produktu firma Arco zaprojektowała wygodne opakowanie w formie blistra

Produkty serii Teide+ są również dostępne w wersji o wysokiej jakości wykończenia – chromu polerowanego. Dodatkowo dla tej wersji firma Arco zaprojektowała wygodne opakowanie w formie blistra, które ułatwia wzrokową identyfikację i ocenę produktu, a także zapewnia bezpieczny, wygodny transport i przechowywanie.

Arco
Firma Arco to hiszpański producent o szerokim zasięgu międzynarodowym, ceniony za innowacyjne podejście do produktu. Każdego roku dział R+D opracowuje nowe rozwiązania, projektowane i wytwarzane zgodnie z zasadą zapewnienia najwyższej jakości – w zakresie używanych surowców, procesów produkcyjnych, jak i serwisu posprzedażowego.
Arco plasuje się w pierwszej dziesiątce światowych wytwórców zaworów wodnych, gazowych i grzewczych. Dzięki inwestycjom w badania i rozwój na poziomie około 0,5 mln euro rocznie firma opracowała ponad 30 patentów i 50 wzorów użytkowych, które dotyczą ponad 3000 produktów dla przemysłu i użytku domowego. W roku 2016 r. obroty Arco wyniosły ponad 65 mln euro.

Joanna Kargul
Autorka jest koordynatorką ds. marketingu
w firmie Arco

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas