Facebook

Panasonic i Systemair łączą siły

Panasonic i Systemair ogłosiły strategiczne partnerstwo. Firmy połączą swoje technologie, by stworzyć wspólne rozwiązania dla budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Współpraca Panasonic i Systemair pozwoli na wykorzystanie istniejących już technologii oraz wiedzy specjalistycznej obu stron. W pierwszym etapie Panasonic wprowadzi na rynek serię wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska agregatów, wyposażonych w innowacyjną technologię chodzenia firmy Systemair. Rozwiązanie będzie w pełni przystosowalne, tworzone na zamówienie i na potrzeby konkretnych projektów (w tym dla obiektów komercyjnych) i dostosowane do indywidualnych wymagań.

Systemair i Panasonic będą również pracować nad rozwijaniem technologii i funkcji, które zostaną wykorzystane w systemach wody lodowej. Celem współpracy jest wprowadzenie na europejski rynek bardziej wydajnych, przyjaznych dla środowiska, nowoczesnych agregatów chłodniczych/pomp ciepła. Będą one wzbogacone o interfejsy Smart Cloud obu firm, które umożliwią wygodne zdalne sterowanie systemami oraz ich konserwację.

Obie strony planują też zintegrować najnowocześniejszą, specjalistyczną wentylację IAQ (Indoor Air Quality) opracowaną przez Systemair z pompami ciepła Panasonic oraz rozwiązaniami do sterowania systemami. Firmy chcą stworzyć ofertę, która będzie dedykowana obiektom mieszkalnych, jak i komercyjnym.

– Ta współpraca daje nam ogromne możliwości do rozwijania połączonych systemów HVAC+R, które spełnią najwyższe wymagania naszych klientów w zakresie ochrony środowiska. Jednocześnie tworzymy długoterminowe perspektywy biznesowe na zmieniającym się rynku europejskim – oznajmia Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner.

– Bardzo cieszymy się z tej współpracy i możliwości, jakie otwiera przed nami połączenie naszych rozwiązań. Obie firmy dążą do podnoszenia efektywności energetycznej systemów, ograniczenia śladu węglowego i kosztów energii. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli zaoferować jeszcze lepsze rozwiązania, które odegrają ważną rolę w rozwoju systemów klimatycznych dla budynków przyszłości – dodaje Roland Kasper, CEO Systemair.

 

Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner oraz Roland Kasper, CEO Systemair

Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner oraz Roland Kasper, CEO Systemair

Taconova
Taconova Group z siedzibą w Zurychu (Szwajcaria), jest wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań hydraulicznych do zastosowań grzewczych, sanitarnych i solarno-energetycznych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Dzięki niemal 60-letniemu doświadczeniu w projektowaniu inteligentnych technologii firma może zaoferować wysoce efektywne produkty, przystosowane do indywidualnych potrzeb oraz najwyższy poziom serwisu klienta. Kluczowe kompetencje marki obejmują równoważenie hydrauliczne, armaturę, systemy ogrzewania podłogowego, technikę systemową oraz pompy. Najważniejsze rynki dla firmy to Szwajcaria, Niemcy, Austria, Włochy i Polska. Taconova jest spółką córką międzynarodowej Grupy Taco Family of Companies z siedzibą w Cranston, Rhode Island, USA, rodzinnego przedsiębiorstwa, prowadzonego obecnie przez trzecie pokolenie.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas