Facebook

Viessmann wybuduje w Legnicy nową fabrykę

W Legnicy powstanie nowa fabryka firmy Viessmann. Będzie to największa inwestycja w historii tego przedsiębiorstwa. Nowy zakład, który powstanie na terenie dawnego lotniska ma być cztery razy większy i zwiększy 6-krotnie moce produkcyjne firmy. 9 grudnia 2021 roku, w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki Viessmann Technika Grzewcza.

Polski oddział firmy Viessmann, spółka Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o., zlokalizowany na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, istnieje w Polsce od ponad 20 lat. W związku z dynamicznym rozwojem firmy została podjęta decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego, w którym będą produkowane przede wszystkim pompy ciepła dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz, jak dotychczas, komponenty wchodzące w skład pomp i innych urządzeń grzewczych. Nowa fabryka powstanie na terenie dawnego, poradzieckiego lotniska, na zakupionej od miasta w maju 2020 r. działce o powierzchni ponad 17 ha.

Planujemy wybudować zakład blisko cztery razy większy niż nasz obecny. Powstanie on na gruncie o powierzchni ponad 17 ha, zakupionym od Miasta Legnica na terenie byłego lotniska. Jest to największa inwestycja w historii grupy Viessmann. Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania pozytywnej decyzji o wsparciu. Przyznanie pomocy publicznej będzie miało pośredni pozytywny wpływ na rozwój i kondycję także innych przedsiębiorców w regionie –  powiedział prezes  zarządu spółki, dr inż. Tomasz Tomczak.

Na razie Viessmann nie poinformował oficjalnie o ilości miejsc pracy, jakie powstaną w nowej fabryce ani o wielkości nakładów inwestycyjnych. Jednak nowa fabryka, która powstanie na terenie dawnego lotniska ma być cztery razy większa. Nowy zakład ma aż 6-krotnie zwiększyć moce produkcyjne firmy.

W starym, działającym od ponad 20 lat w Legnicy zakładzie Viessmann zatrudnia aktualnie ponad 1200 pracowników, zajmujących się produkcją pomp ciepła, rur miedzianych, kabli, wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas