Facebook

Energooszczędne pompy elektroniczne Keller Eko

SI_11_2013Grupa SBS poszerzając ofertę swoich marek domowych, wprowadziła na rynek nowy produkt. Pompy Keller Eko, energooszczędne elektroniczne pompy obiegowe przeznaczone do instalacji centralnego ogrzewania, spełniają wymogi nowych przepisów unijnych (rozporządzenia komisji WE nr EC 641/2009) wchodzących w życie od 1 sierpnia 2015 r. Wartość wskaźnika efektywności energetycznej dla pomp wynosi EEI<0,2. Dają one możliwość uzyskania oszczędności energii elektrycznej nawet do 80%.

Pompy obiegowe Keller dzięki specjalnej konstrukcji silnika zapewniają cichą pracę oraz dopływ odpowiedniej ilości energii cieplnej do instalacji CO, zarówno w dzień jak i w nocy w zależności od parametrów panujących w instalacji. Urządzenie posiada możliwość pracy w różnych trybach: dostępne są tryby pracy dedykowane do instalacji ogrzewania grzejnikowego, do instalacji ogrzewania podłogowego, trzy tryby ręczne, tryb Auto oraz tryb nocny.

Pompy Keller Eko  to energooszczędne elektroniczne pompy obiegowe przeznaczone do instalacji centralnego ogrzewania

Pompy Keller Eko to energooszczędne elektroniczne pompy obiegowe przeznaczone do instalacji centralnego ogrzewania

Dzięki wbudowanemu w pompę czujnikowi temperatury praca urządzenia w trybie nocnym pozwala ograniczyć pobór energii elektrycznej. Tryb nocny jest idealnym rozwiązaniem w układach wyposażonych w sterowanie – ustawienie temperatury w tym trybie jest niższe niż w trybie dziennym. Tryb nocny reaguje również w układach z kotłami na paliwo stałe bez wyposażenia w sterowanie – w nocy, kiedy grzanie nie funkcjonuje, temperatura w kotle ulega obniżeniu, a pompa samoczynnie redukuje przepływ wody oszczędzając energię. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w pompach Keller Eko daje możliwość oszczędzania energii elektrycznej nawet do 80% w stosunku do pomp starego typu. Pompy dostępne są w wersjach 25/40 i 25/60.
tab_sbs
Parametry techniczne
• Napięcie zasilania 220÷240 V / 50 Hz,
• Klasa ochrony IP44,
• Współczynnik temperatury TF95oC,
• Klasa bezpieczeństwa: Klasa I,
• Współczynnik efektywności energetycznej EEI ≤ 0,2,
• Maksymalne ciśnienie robocze: 1,0 MPa (10 barów),
• Rozstaw przyłączy: 180 mm,
• Wielkość przyłączy: G 11/2.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy SBS

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas