FacebookGoogle+

Giełdowy Indeks Systemów Instalacyjnych – WRZESIEŃ 2018

Indeks spółek giełdowych w dół

Giełdowy Indeks Systemów Instalacyjnych jest już 112 punktów poniżej poziomu początkowego. W okresie od połowy sierpnia do połowy września stracił ponad 3,5%, na co wpływ miał gorszy wynik wskaźnika firm z rynku głównego GPW.  

Trwająca od wielu miesięcy dobra koniunktura w branży instalacyjnej niestety nie znajduje swojego odzwierciedlenia w notowaniach spółek z warszawskiego parkietu działających w tym segmencie rynku. W połowie września wartość Giełdowego Indeksu Systemów Instalacyjnych spadła o 3,55%, czyli o 32 oczka do 888 punktów. To o 112 oczek mniej do wartości początkowej tego wskaźnika (1000 punktów).
W ostatnich dwóch tygodniach sierpnia i pierwszych dwóch tygodniach września indeks spółek z rynku głównego skurczył się o 3,7%, natomiast wskaźnik podmiotów z New Connect zyskał 6,1%. Duże wzrosty na tzw. zapleczu giełdy nie miały jednak dużego wpływu na ostateczny wynik indeksu głównego. Wynika to z faktu, iż na New Connect notowane są firmy o zdecydowanie niższej kapitalizacji. …

INDEKS GPW LUTY 2018
INDEKS NEW CONNECT LUTY 2018

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas