Facebook

Akcesoria instalacyjne Grupy Armatura

SI_02_2010Oferta akcesoriów instalacyjnych Grupy Armatura w bieżącym roku powiększa się o kolejne produkty do instalacji grzewczych, gazowych i wodnych. Poszerzony asortyment pozwala na wykonanie w podstawowym zakresie najważniejszych dla domu instalacji w oparciu o elementy jednego producenta.

W 2010 roku do oferty produktów Grupy Armatura wprowadzone zostają zawory kulowe gazowe oraz przyłącza do gazu. Grupę akcesoriów wodnej armatury instalacyjnej uzupełniają nowe łączniki mosiężne i elastyczne przyłącza.

Gazowe zawory kulowe

Działanie zaworów kulowych opiera się na nieskomplikowanym, ale niezawodnym mechanizmie. Znajdująca się w korpusie i sterowana za pomocą stalowego uchwytu kula inicjuje lub uniemożliwia przepływ gazu. W efekcie otwieranie lub zamykanie jego dopływu jest proste i bezpieczne. Zawory kulowe pozwalają również na natychmiastowe odcięcie dopływu mediów, co jest szczególnie ważne, gdy zachodzi konieczność nagłego przerwania dopływu gazu do urządzeń domowych.
Uzupełnieniem oferty nowych zaworów są elastyczne przyłącza, pozwalające doprowadzić gaz w trudno dostępnych miejscach.

Nowy zawór kulowy Grupy Armatura

Nowy zawór kulowy Grupy Armatura

Instalacje c.o.

Nowości w grupie produktów armatury instalacyjnej do centralnego ogrzewania to zawory termostatyczne, zawory grzejnikowe, akcesoria do grzejników aluminiowych i stalowych. Oferowane produkty do instalacji grzewczych pozwalają regulować temperaturę w pomieszczeniach i zmniejszać koszty ogrzewania.

Zawór odcinający, prosty

Zawór odcinający, prosty

Instalacje wodne

Dotychczasowy asortyment Grupy Armatura w zakresie wodnej armatury instalacyjnej obejmuje m.in. zawory kulowe, kątowe i wypływowe. Nowością są łączniki mosiężne oraz elastyczne przyłącza do wody. Oferta Grupy Armatura pozwala na wybór zaworów niezbędnych na różnych etapach montażu domowej sieci wodnej. W zależności od miejsca montażu oraz indywidualnych wymogów instalacyjnych zawory kulowe są zróżnicowane pod względem budowy (pełnoprzepływowe, zredukowane, zawory „mini”, czerpalne, spustowe czy podtynkowe) oraz wyposażone w różne typy uchwytów (np. motylkowe lub dźwigniowe). Zawory kątowe, które stanowią podstawę montażową baterii, są dopasowane do różnych ich form i współgrają z wystrojem łazienek czy kuchni. Funkcjonalne zawory wypływowe (montowane m.in. w umywalkach, zlewozmywakach czy pisuarach, a także w pomieszczeniach gospodarczych) wyposażone są w wylewki o zróżnicowanej długości i dodatkowe elementy, jak np. złączki do węży.

Zawór parowy, skośny

Zawór parowy, skośny

Właściwości

Zawory stanowią jeden z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnych. Dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa eksploatacji są one poddawane wielu specjalistycznym testom, w tym próbom ciśnieniowym, zginania, skręcania oraz szczelności. Szeroki wybór rodzajów i dymensji umożliwia stosowane zaworów Grupy Armatura w różnych typach instalacji wodnych. Akcesoria instalacyjne wytwarzane są z wysokogatunkowych mosiądzów i wysokiej jakości żeliw. Charakteryzują się prostą obsługą, długotrwałą szczelnością oraz wytrzymałością mechaniczną i chemiczną.

Opracowano na podstawie
materiałów Grupy Armatura

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas