Facebook

Przyłącze Megapress do instalacji ze stali grubościennej

OkladkaSI_07_2016System Megapress firmy Viega pozwala stosować technikę zaprasowywania również przy montażu i remontach rur ze stali grubościennej, które wciąż są powszechne w instalacjach grzewczych i przemysłowych. Technologia Viega jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż spawanie. Najnowszym rozwiązaniem w ramach systemu Megapress jest przyłącze zaprasowywane z innowacyjnym elementem pomocniczym do precyzyjnego ustawiania.

Nowe rozwiązanie Viega stosuje się zwykle wtedy, gdy w instalacji z rur stalowych konieczne jest wstawienie przyłącza, np. do czujnika temperatury, termometru, zaworu spustowego lub podłączenia przewodu. Dotychczas taka sytuacja wymagała spawania, które jest czasochłonne i uciążliwe (trzeba całkowicie opróżnić instalację, odpowiednio przygotować brzegi elementów spawanych, a przy spawaniu uważać, aby nie spowodować pożaru). Przyłącze zaprasowywane Megapress pozwala zaoszczędzić nawet do 80% czasu w porównaniu z długo wykonywanymi połączeniami spawanymi. Ponadto element może być założony przez każdego montera urządzeń sanitarnych, grzewczych czy klimatyzacyjnych, podczas gdy spawanie wymaga wykwalifikowanego specjalisty.

Nowe rozwiązanie w systemie Megapress pozwala łatwo i szybko wstawić przyłącze, np. do czujnika temperatury, termometru zaworu spustowego lub podłączenia przewodu

Nowe rozwiązanie w systemie Megapress pozwala łatwo i szybko wstawić przyłącze, np. do czujnika temperatury, termometru zaworu spustowego lub podłączenia przewodu

Szybki montaż

Czas zainstalowania przyłącza zaprasowywanego Megapress przy sprawnie prowadzonej operacji może wynosić zaledwie dwie minuty. Aby zamontować przyłącze należy:
• założyć uchwyt do prowadzenia wrzeciona wiertarskiego,
• wywiercić otwór,
• ustawić przyłącze zaprasowywane (idealną dokładność zapewnia nowy element pomocniczy),
• zaprasowywać.
Rozwiązanie można stosować również w instalacjach wypełnionych wodą oraz w miejscach o ograniczonej przestrzeni, na przykład na rozdzielaczach ogrzewania o niewielkich wymiarach.

Etapy instalacji nowego przyłącza Megapress: a – zamontowanie specjalnie opracowanego przyrządu wiertarskiego, b – podłączenie odkurzacza, wsunięcie wiertła z ko­ronką i nawiercenie otworu, c – precyzyjne ustawienie przyłącza dzięki specjalnemu elementowi pomocniczemu, wciś­nięcie i zaprasowanie przy pomocy zaciskarki Viega

Etapy instalacji nowego przyłącza Megapress:
a – zamontowanie specjalnie opracowanego przyrządu wiertarskiego,
b – podłączenie odkurzacza, wsunięcie wiertła z ko­ronką i nawiercenie otworu,
c – precyzyjne ustawienie przyłącza dzięki specjalnemu elementowi pomocniczemu, wciś­nięcie i zaprasowanie przy pomocy zaciskarki Viega

Właściwości przyłącza

Przyłącze Megapress jest wykonane ze stali niestopowej pokrytej galwaniczną powłoką cynkowo-niklową i dostępne do zastosowania na siedmiu średnicach rur, od 1½” do 6”. Po prawidłowym zaprasowaniu złączki powstaje trwałe i szczelne połączenie z rurą.
Nowe przyłącze jest dostępne z gwintem wewnętrznym ¾”. Dodatkowo Viega oferuje złączkę redukcyjną do średnicy ½”. Dzięki kompaktowej konstrukcji, przyłącza Megapress można instalować w niewielkiej odległości obok siebie albo jedno nad drugim. Pozwala to na wykonanie indywidualnego trójnika z odejściami o średnicach ¾” i/lub ½”.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Viega

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas