Facebook

Baterie podtynkowe Verso firmy Invena

okladkasi_11_2016Części zewnętrzne baterii podtynkowych Verso firmy Invena zostały zredukowane do minimum, podczas gdy trwały i solidny mechanizm zaworów jest ukryty w części montowanej w ścianie. Możliwość doboru różnych elementów pozwala na dopasowanie baterii do indywidualnych potrzeb i koncepcji aranżacyjnej wnętrza. 

Baterie podtynkowe cieszą się coraz większą popularnością wśród projektantów i inwestorów, m.in. ze względu na nowoczesny, minimalistyczny design. Co ważne, zabierają również mniej miejsca, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń. Baterie podtynkowe, ze względu na niewielką ilość elementów zewnętrznych, są też łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Baterie podtynkowe Verso – zabierają niewiele miejsca, są łatwe do utrzymania w czystości

Baterie podtynkowe Verso – zabierają niewiele miejsca, są łatwe do utrzymania w czystości

Składowe systemu

Systemy podtynkowe składają się z dwóch części. Moduł podtynkowy, który dostarcza wodę, umieszcza się w otworze w ścianie jeszcze przed jej wykończeniem. W ten sposób cała część „techniczna” baterii staje się niewidoczna. Na zewnątrz, już po położeniu glazury lub innej okładziny, montuje się jedynie ozdobną rozetę, która pełni rolę osłony, oraz elementy sterujące, czyli uchwyty lub kurki do regulacji temperatury i strumienia. Co ważne, części z których wypływa woda, a więc wylewka, deszczownia, słuchawka prysznicowa itp., są oddzielone od pokręteł i mogą być umieszczane w oddaleniu od nich, co ułatwia ich indywidualne dobranie i rozmieszczanie w łazience. Należy jednak pamiętać, że różni producenci mają odmienne systemy, powinno się więc zawsze kompletować zestaw z produktów jednej marki. W kolekcji Verso firmy Invena, takie elementy można dobrać w ramach jednej serii.

Baterie podtynkowe pozwalają w łatwy sposób ergonomicznie zaprojektować przestrzeń łazienki

Baterie podtynkowe pozwalają w łatwy sposób ergonomicznie zaprojektować przestrzeń łazienki

Możliwości konfiguracji

Verso to znana i popularna seria armatury firmy Invena. Jej prosty, elegancki design jest bardzo uniwersalny i może być elementem wnętrz o różnej stylistyce. Do licznych modeli baterii łazienkowych i kuchennych producent dołączył w tym roku systemy podtynkowe. Najczęściej baterie podtynkowe stosuje się w kabinach prysznicowych, jednak w serii Verso znajdują się także podtynkowe baterie umywalkowe.
Grupa podtynkowych produktów Verso firmy Invena składa się z kilku różnych elementów, dających duże możliwości aranżacyjne. Do wyboru są nie tylko modele o różnych funkcjach, ale też kształtach. Podstawą systemu jest bateria podtynkowa, dostępna zarówno w wersji jedno-, jak i dwufunkcyjnej (z przełącznikiem natrysku). Każda z nich występuje z rozetą okrągłą oraz prostokątną. Do umywalek przeznaczona jest podtynkowa bateria umywalkowa z nowoczesną, minimalistyczną wylewką.

Eksploatacja

Wybierając baterię podtynkową, należy pamiętać, że dostęp do jej mechanizmu jest trudniejszy niż w przypadku baterii ściennych. Z tego względu trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko na wygląd armatury, ale także i jej jakość. Za efektywną i bezawaryjną pracę baterii Verso odpowiada solidny i trwały mieszacz ceramiczny. Szczelne połączenia i dokładne dopasowanie wszystkich elementów zapewniają bezproblemowe użytkowanie baterii przez wiele lat. Ergonomiczny uchwyt pozwala w wygodny sposób regulować temperaturę i strumień wody.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Invena

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas