Facebook

Pompy ciepła Evolution firmy De Dietrich

Nowoczesne technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się powietrzne pompy ciepła, które bardzo dobrze sprawdzają się do ogrzania domu i podgrzania ciepłej wody. Firma De Dietrich w swojej ofercie posiada kilka urządzeń tego typu z serii Alezio evolution i HPI evolution.

Powietrzne pompy ciepła najczęściej są wybierane przez osoby budujące nowy dom, jednak urządzenia te sprawdzą się też podczas modernizacji istniejącej instalacji. Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na pompy ciepła marki De Dietrich.

Pompa ciepła Alezio evolution

Alezio evolution to pompa ciepła typu powietrze / woda, która dzięki funkcji chłodzenia, modulowanej sprężarce i prostej regulacji zapewnia komfort cieplny przez cały rok. Zimą urządzenie efektywnie wytwarza ciepło na cele c.o. i c.w.u. przy temperaturze do -20OC (oprócz AWHP 4 i 6 MR), a latem chłodzi. Alezio jest również dostępna w wersji ze zintegrowanym pod wspólną obudową 180-litrowym podgrzewaczem wody. Powietrzna pompa ciepła, oprócz przygotowania c.w.u. z funkcją ochrony przed bakteriami Legionella, opcjonalnie ma także możliwość podgrzewania wody w basenie. Urządzenie jest ciche, więc pracuje bardzo dyskretnie, a łatwe sterowanie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Alezio to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne – nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, zawiera przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R410A, a jej COP wynoszące do 4,65 zapewnia oszczędność energii i niskie koszty eksploatacyjne.
Pompa ciepła sprawdzi się w modernizacji systemu grzewczego, gdyż dobrze współpracuje z kotłem olejowym lub gazowym. Urządzenie zostało także wyposażone w funkcję pracy nocnej, co pozwala na większą oszczędność energii oraz wpływa na obniżenie poziomu hałasu.

Pompa ciepła HPI Evolution

Powietrzna pompa ciepła HPI Evolution wyróżnia się wysoką sprawnością ze współczynnikiem COP dochodzącym do 4,27. Model ten, wyposażony w system Inverter, dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnych potrzeb i pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii w stosunku do tradycyjnej pompy ciepła. Linia HPI Evolution oferuje dużą gamę dostępnych mocy – od 4 do 27 kW – i pracuje w temperaturze zewnętrznej aż do -20OC (z wyjątkiem modeli 4 i 6 MR, które pracują do -15OC). Dzięki inteligentnemu regulatorowi Diematic iSystem pompa ciepła steruje obiegiem ciepłej wody użytkowej, a podgrzewacz o pojemności od 150 do 500 litrów gwarantuje maksymalny komfort ciepłej wody. HPI Evolution jest rozwiązaniem oszczędnym – w nowym budynku wyposażonym w tę pompę, z izolacją ścian o grubości 20 cm, oknami z podwójną szybą i grzejnikami zużycie energii wynosi około 44 kWh/m2 na rok. Moduł zewnętrzny ma niewielkie wymiary i dzięki temu może być umieszczony w dowolnym miejscu. Rozmiary modułu wewnętrznego nie przekraczają rozmiarów kotła naściennego – można go zainstalować nawet w małym pomieszczeniu.

Powietrzna pompa ciepła HPI Evolution wyróżnia się wysoką sprawnością ze współczynnikiem COP dochodzącym do 4,27

Podgrzewacz Kaliko

Jednym z najpopularniejszych urządzeń w ofercie firmy De Dietrich jest termodynamiczny podgrzewacz c.w.u Kaliko, działający zgodnie z zasadą powietrznej pompy ciepła. W zależności od modelu może on pobierać energię z powietrza zewnętrznego, wewnętrznego lub z wentylacji mechanicznej. Sprawdza się zwłaszcza w domach o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, przynosząc realne oszczędności.

Termodynamiczny podgrzewacz c.w.u Kaliko, działa zgodnie z zasadą powietrznej pompy ciepła

Termodynamiczny podgrzewacz wody Kaliko występuje w trzech wersjach: essentiel, Split i TWH. Trwałość urządzenia zapewniają: anoda tytanowa, aluminiowy skraplacz nawinięty na płaszczu emaliowanego zasobnika oraz emaliowany zasobnik stalowy. Moc grzewcza Kaliko pozwala na szybkie podgrzewanie wody w czasie krótszym niż osiem godzin, zależnie od temperatury zasysanego powietrza i modelu urządzenia. Wersja Kaliko Split pracuje w zakresie temperatury zewnętrznej od -15 do 42OC, zapewniając wysoki komfort użytkowania c.w.u. Przy pojemności do 270 l podgrzewacz pokrywa zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 6-osobowej rodziny. Przy wykorzystaniu rekuperacji w wersji EV woda może być podgrzewana do temperatury 65OC. W celu uzyskania jeszcze wyższego komfortu możliwe jest połączenie modelu Kaliko TWH300EH z kotłem, który będzie wspomagać wytwarzanie c.w.u. podczas szczytowego poboru.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy
De Dietrich

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas