Facebook

Pompa ciepła Daikin Altherma 3

Urządzenie Daikin Altherma 3, zbudowane z kilku zespołów, zapewnia ogrzewanie nowych budynków z zastosowaniem pomp ciepła. Gama urządzeń grzewczych Daikin trzeciej generacji Daikin Altherma 3, charakteryzujących się stylowym, nowoczesnym wyglądem, wykorzystuje technologię Bluevolution czyli połączenie sprężarek Daikin i czynnika chłodniczego R-32, dla osiągnięcia sprawności sezonowej w klasie A++. 

W porównaniu do tradycyjnej wersji jednostki wewnętrz­nej naściennej i oddzielnego zbiornika c.w.u., zintegrowana jednostka wewnętrzna ma dużo mniejsze wymagania odnośnie przestrzeni instalacyjnej.
Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy 600 / 600 mm, zintegrowana jednostka wewnętrzna zajmuje powierzchnię porównywalną z innymi urządzeniami AGD.

Gama urządzeń grzewczych Daikin trzeciej generacji Daikin Altherma 3 charakteryzuje się stylowym, nowoczesnym wyglądemGama urządzeń grzewczych Daikin trzeciej generacji Daikin Altherma 3 charakteryzuje się stylowym, nowoczesnym wyglądem

Wisząca wewnętrzna jednostka naściennaWisząca wewnętrzna jednostka naścienna

Prosty montaż i uruchomienie

Rozwiązanie dostarczane jest w stanie gotowości do pracy: wszystkie kluczowe elementy hydrauliczne są zamontowane fabrycznie. Nowa konstrukcja umożliwia wykonywanie serwisu od przodu, a do całego orurowania można uzyskać dostęp z góry urządzenia. Jednostka zewnętrz­na została przetestowana i naładowana czynnikiem chłodniczym, co skraca czas instalacji.
Altherma 3 zawiera zintegrowany kolorowy interfejs o wysokiej rozdzielczości. Szybki kreator umożliwia uruchomienie urządzenia w maksymalnie dziewięciu prostych krokach – później cały system jest gotowy do pracy. Konfigurację można przeprowadzić zdalnie i wgrać do urządzenia w dniu instalacji.

Urządzenie Daikin Altherma 3, zbudowane z kilku zespołów, zapewnia ogrzewanie nowych budynków z zastosowaniem pomp ciepłaUrządzenie Daikin Altherma 3, zbudowane z kilku zespołów, zapewnia ogrzewanie nowych budynków z zastosowaniem pomp ciepła

Sterowanie

Połączone działanie sterownika z nastawą zależną od pogody DaikinAltherma oraz sprężarki z inwerterem maksymalizuje efektywność pracy modelu Daikin Altherma 3 przy każdej temperaturze zewnętrznej, zapewniając stałą temperaturę wewnętrzną przez cały czas.
Aby kontrolować temperaturę w domu, ustawienia można wprowadzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Daikin Online Controller. Pozwala ona na regulowanie poziomu komfortu w pomieszczeniach i dostosowywanie do indywidualnych potrzeb, jednocześnie pomagając w osiągnięciu wyższej efektywności energetycznej.

Jednostka zewnętrzna Daikin Altherma 3Jednostka zewnętrzna Daikin Altherma 3

Parametry pracy

Dzięki możliwości osiągnięcia temperatury do 65OC przy jednoczesnej dużej sprawności, Daikin Altherma 3 R32 nadaje się zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i grzejników. Jednostka zewnętrzna umożliwia pracę w trybie grzania aż do -25OC, zapewniając niezawodne działanie nawet w bardzo niskich temperaturach. Optymalna kombinacja technologii Bluevolution zapewnia wysokie parametry pracy:

  • efektywność sezonowa do A+++,
  • efektywność ogrzewania COP na poziomie 5,1 (w temp. 7OC/35OC),
  • efektywność ciepłej wody użytkowej COP na poziomie 3,3 (EN16147).

Urządzenia Daikin Altherma 3 R32 dostępne są w mocach 4, 6 i 8 kW.

Opracowano
na podstawie materiałów
firmy Daikin

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas