Facebook

Złączki Megapress S dla instalacji do 140°C

Nowe złączki Megapress S z okrągłą uszczelką z FKM o średnicy od 3/8 do 2” firmy Viega można stosować przy temperaturze roboczej do 140oC i ciśnieniu do 16 bar. Typowymi przykładami są tu instalacje przemysłowe o wyższym obciążeniu termicznym oraz przewody pierwotne i wtórne lokalnych i miejskich sieci ciepłowniczych za wejściem do budynku. Nowe kształtki są wyraźnie oznaczone białą kropką i napisem „FKM”, informującym o rodzaju uszczelki.

Firma Viega uzyskała świadectwo dopuszczenia złączek Megapress S o wymiarach od 3/8 do 2”, z elementem uszczelniającymi z FKM do stosowania w sieciach ciepłowniczych za wejściem do budynku, wydane zgodnie z przepisami AGFW FW 524 przez Materialprüfanstalt z Dortmundu. Dodatkowo przeprowadzono badania starzenia materiałów między innymi w Fernwärme-Forschungsinstitut w Hanowerze oraz w O-Ring Prüflabor Richter. Złączki posiadają również certyfikat TÜV i VdS.

Złączki Megapress S są wykonane ze stali 1.0308 i pokryte powłoką cynkowo-niklową. Można je stosować w połączeniu z rurami stalowymi do gwintowania według PN EN 10255 oraz rurami stalowymi kotłowymi według PN EN 10220/10216-1 i PN EN 10220/10217-1. Kształtki nadają się zarówno do rur bezszwowych, spawanych, czarnych lub ocynkowanych, jak i malowanych przemysłowo lub powlekanych żywicą epoksydową.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas