Facebook

Kształtki Megapress S XL firmy Viega

System Megapress firmy Viega umożliwiał do tej pory zaprasowywanie grubościennych rur stalowych o średnicy od 3∕8 do 2″. Dzięki złączkom XL rozwiązanie to nadaje się teraz również do dużych instalacji. W tym celu firma Viega stworzyła Pressgun-Press Booster. Pozwala on błyskawicznie zaprasowywać nowe elementy o średnicach 2½, 3 i 4″.

Instalacje z grubościennych rur stalowych zgodnych z normą PN-EN 10255, PN-EN 10220/10216-1 i PN-EN 10220/10217-1 są nadal często spawane lub niekiedy łączone za pomocą kształtek gwintowanych lub złączek rurowych. Dzięki firmie Viega również tutaj upowszechnia się jednak nowoczesna technika zaprasowywania na zimno. Wprowadzony przez firmę Viega system Megapress pozwolił na łatwe zaprasowywanie grubościennych rur stalowych o szorstkiej powierzchni i średnicy do 2˝. Dzięki rozszerzeniu oferty o złączki XL technologia ta jest obecnie dostępna również dla średnic 2½, 3 i 4˝. W kilka sekund można wykonać bezpieczne, niezawodne i szczelne połączenie, które natychmiast uzyskuje pełną obciążalność, bez używania otwartego ognia i ryzyka pożaru.

Press Booster

Złączki Megapress S XL zaprasowuje się za pomocą stworzonego specjalnie dla tego systemu wzmacniacza siły zaprasowania o nazwie Press Booster. Może on być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ-2 do Pressgun 5. W zależności od średnicy, oszczędność czasu w porównaniu ze spawaniem wynosi nawet 80%.

Grubościenne rury stalowe o średnicy od 2½ do 4″ można łatwo zaprasowywać stosując złączki Megapress S XL oraz Pressgun-Press Booster. Zapewnia to oszczędność czasu sięgającą 80% w porównaniu z tradycyjnym spawaniemGrubościenne rury stalowe o średnicy od 2½ do 4″ można łatwo zaprasowywać stosując złączki Megapress S XL oraz Pressgun-Press Booster. Zapewnia to oszczędność czasu sięgającą 80% w porównaniu z tradycyjnym spawaniem

Dzięki niewielkiej masie, paskowi na ramię oraz ergonomicznemu uchwytowi obsługa Pressgun-Press Booster jest prosta, wygodna i bezpieczna. Zdecydowanie ułatwia on również układanie instalacji o średnicy do 4˝ podczas pracy na większej wysokości i w trudno dostępnych miejscach.

Nowe elementy w rozmiarze XL stanowią uzupełnienie systemu połączeń zaprasowywanych do grubościennych rur stalowych MegapressNowe elementy w rozmiarze XL stanowią uzupełnienie systemu połączeń zaprasowywanych do grubościennych rur stalowych Megapress

Profil SC-Contur

Złączki Megapress S XL są produkowane ze stali z powłoką cynkowo-niklową. Element usz­czelniający jest wykonany z FKM i przeznaczony do temperatur do 140oC. Szeroki wybór muf, łuków, przejść, redukcji, trójników i kołnierzy zapewnia optymalne rozwiązanie do niemal każdej instalacji.
Nowe złączki Megapress S XL, podobnie jak wszystkie kształtki zaprasowywane Viega posiadają specjalny profil SC-Contur. Dzięki niemu niezaprasowane przez nieuwagę połączenia są natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po zaprasowaniu złączka pozostaje trwale szczelna.

Charakterystyczna cecha wszystkich złączek zaprasowywanych Viega występuje również w systemie Megapress: profil SC-Contur gwarantuje widoczność niezaprasowanych złączek najpóźniej podczas próby szczelnościCharakterystyczna cecha wszystkich złączek zaprasowywanych Viega występuje również w systemie Megapress: profil SC-Contur gwarantuje widoczność niezaprasowanych złączek najpóźniej podczas próby szczelności

Już w momencie wprowadzenia na rynek złączki Megapress S XL posiadają ważne dopuszczenia: dopuszczenie VdS do instalacji tryskaczowych, certyfikat TÜV do instalacji sprężonego powietrza i instalacji grzewczych oraz dopuszczenia DNV/GL, LR i RINA do instalacji okrętowych.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Viega

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas