Facebook

Sunex zapowiada inwestycje za 14,4 mln zł

Sunex planuje dalszy rozwój i inwestycje, które pozwolą zwiększyć moce wytwórcze. Spółka jest gotowa do budowy nowoczesnego parku maszynowego umożliwiającego produkcję urządzeń grzewczych i instalacji solarnych, które będą mogły być sprzedawane jako kompletne systemy lub fragmenty instalacji. Inwestycja w park maszynowy, badania, bazę magazynową, rozbudowę systemów IT i przygotowanie do produkcji zasobników c.w.u. umocni pozycję spółki w Europie i pozwoli stać się producentem kompleksowych rozwiązań branży grzewczej.

Sunex produkując i sprzedając zbiorniki c.w.u. znacznie skróci „łańcuch dostaw” i zwiększy marżę z 18% do nawet 30%. Wdrożenie do produkcji zbiorników oraz przeprowadzenie badań nad pompami ciepła pozwoli opracować optymalne rozwiązania, które zintegrują te dwa najistotniejsze elementy systemu grzewczego. Te inwestycje spółka szacuje na ponad 14,4 mln zł.


W ubiegłym roku Sunex wypracował 57,5 mln zł przychodów, poprawiając wynik z roku 2017 o prawie 50%. Zysk netto wzrósł o 113% do 1,52 mln zł. Pierwszy kwartał tego roku to okres dalszej dynamicznej poprawy rezultatów finansowych. Obroty zwiększyły się rok do roku o blisko 40% do 14,6 mln zł, natomiast zysk netto urósł aż o ponad 250% do 834 tys. zł.
Sunex specjalizuje się w produkcji energooszczędnych rozwiązań w ramach techniki grzewczej, takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, systemy montażowe, grupy pompowe, nośniki ciepła, kolektory rurowo-próżniowe, termosyfony, czy regulatory solarne.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas