FacebookGoogle+

Kocioł Suprapur KBR 16-42 kW

Marka Junkers poszerza ofertę o stojący kocioł kondensacyjny Suprapur o mocach od 16 do 42 kW. W konstrukcji urządzenia zastosowano wiele komponentów o potwierdzonej jakości – sprawdzonych we wcześniejszych rozwiązaniach, np. odporny na korozję wymiennik z wysokiej jakości stopu aluminiowo-krzemowego z pod­wyższoną zawartością krzemu. Dzięki temu kocioł oferuje dużą niezawodność i korzystną relację jakości do ceny. Model Suprapur osiąga klasę sezonowej efektywności energetycznej na poziomie 93% (klasa A według Dyrektywy ErP). W po­łączeniu z automatyką pogodową lub pokojową urządzenie wytwarza dokładnie tyle ciepła, ile aktualnie potrzeba dla zapewnienia ustawionej temperatury.
Do mniejszych instalacji dobrze nadaje się wersja systemowa KSBR z pompą obiegową. Jeżeli instalacja jest bardziej złożona i wymaga zastosowania zewnętrznych pomp obiegowych, można wykorzystać kocioł w wersji KBR. Oba warianty kotła można przezbroić na gaz płynny.
Kocioł Suprapur nadaje się do wykorzystania w nowych oraz modernizowanych instalacjach grzewczych – z powodzeniem może zastępować wysłużone konwencjonalne kotły stojące.
www.bosch.pl

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas