FacebookGoogle+

Kocioł kondensacyjny MySMART z inteligentnym sterowaniem

okladkasi_10_2016W październiku w ofercie marki Beretta pojawi się kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł MySMART 28 C.S.I. Jest to kompleksowe rozwiązanie grzewcze dla wszystkich mieszkań i niewielkich domów jednorodzinnych. Urządzenie zapewnia m.in. oszczędności eksploatacyjne, łatwość obsługi oraz większą swobodę w montażu. Model należy do grupy najbardziej efektywnych energetycznie kotłów na polskim rynku. 

Sercem nowego urządzenia marki Beretta jest rurowy wymiennik o unikalnej budowie – wykonany ze stopu aluminium i nieposiadający żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna użytego materiału pozwala na równomierny rozkład temperatury, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa trwałość wymiennika. Wewnętrzna struktura zapewnia natomiast pełny przepływ wody kotłowej (bez spadków ciśnienia), zapobiega osadzaniu się kamienia oraz umożliwia jego pełną konserwację, co zwiększa trwałość urządzenia i obniża koszty eksploatacji.

W październiku w ofercie marki Beretta pojawia się kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł MySMART 28 C.S.I.

W październiku w ofercie marki Beretta pojawia się kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł MySMART 28 C.S.I.

Frontalny dostęp do wymiennika kondensacyjnego

Bardzo istotny jest fakt, że dostęp do wymiennika, jak i pozostałych podzespołów znajduje się od przodu, co umożliwia większą swobodę przy montażu kotła MySMART. Właściciele mieszkań docenią również brak ograniczeń związanych z wymogami zachowania minimalnych odległości od ściany. Jedyne, o czym należy pamiętać, to możliwość zdjęcia obudowy. Cechą istotną dla profesjonalistów będzie możliwość sprawnego przeprowadzenia wszystkich prac konserwacyjno-serwisowych od przodu kotła. Innowacyjny system szyn pozwala na wysuwanie i wsuwanie wymiennika, jak „szuflady”, co wpływa korzystnie na czas wykonania przeglądu i czyszczenia wymiennika.
Dzięki udoskonalonej technologii nowy wymiennik charakteryzuje się bardzo wysoką sezonową efektywnością energetyczną na poziomie 94% (sprawność liczona w sposób podyktowany nową dyrektywą Unii Europejskiej ErP). Kocioł jest wyposażony w nowy inteligentny programator BeSMART ze sterowaniem poprzez WiFi. Podłączenie sterownika do kotła w trybie komunikacji cyfrowej OT zapewnia uzyskanie klasy efektywności energetycznej na poziomie A+ dla systemu.

Dostęp do wymiennika, jak i pozostałych podzespołów kotła znajduje się od przodu

Dostęp do wymiennika, jak i pozostałych podzespołów kotła znajduje się od przodu

Inteligentne sterowanie z poziomu smartfona lub tabletu w standardzie

Programator BeSMART WiFi umożliwia użytkownikowi zdalne sterowanie i zarządzanie komfortem cieplnym we własnym domu, a także kontrolę kotła poprzez WiFi za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Z poziomu urządzenia mobilnego można sprawdzić stan systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła. Bezpłatna aplikacja BeSMART udowadnia także, że z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła może być realizowane w sposób łatwy i intuicyjny. Po podłączeniu programatora do kotła w trybie komunikacji cyfrowej OT, można dodatkowo sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej, wybrać krzywą grzewczą czy podejrzeć aktualną temperaturę zewnętrzną. Temperatura zewnętrzna może być odczytana z sondy zewnętrznej, jeśli jest podłączona (stanowi akcesorium dodatkowe), albo też może być pobrana ze strony internetowej (bez konieczności podłączenia sondy zewnętrznej). Programator BeSMART można też podłączyć do kotła przewodowo lub bezprzewodowo (również bez sterowania poprzez WiFi). To od użytkownika zależy, w jaki sposób będzie zarządzać komfortem cieplnym we własnym domu. Warto również zaznaczyć, że nie ma potrzeby wyboru typu komunikacji na programatorze: On/Off lub OT, ponieważ sterownik automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączenia i podejmuje pracę w wybranym trybie. Sterownik podłączony bezprzewodowo nie wymaga podstawki, ponieważ został tak zaprojektowany, by umieszczony np. na komodzie stał bardzo stabilnie. W celu zasięgnięcia dalszych informacji i poznania szczegółów technicznych można odwiedzić specjalną stronę internetową www.BeSMART-home.com dedykowaną wyłącznie nowemu programatorowi BeSMART.

Aplikacja BeSMARTpozwala na łatwe i intuicyjne programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła

Aplikacja BeSMARTpozwala na łatwe i intuicyjne programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła

Dostosowanie mocy kotła do wielkości ogrzewanej powierzchni

Kocioł MySMART, tak jak pozostałe kotły kondensacyjne marki Beretta dedykowane do mieszkań oraz domów jednorodzinnych, posiada certyfikat Range Rated. Homologacja Range Rated potwierdza możliwość dostosowania maksymalnej mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, do wielkości ogrzewanej powierzchni i wyliczeń projektanta (z zakresu modulacji kotła). Zmiany mocy na c.o. dokonuje się ustawiając prędkość obrotów wentylatora według krzywej znajdującej się w instrukcji do urządzenia. Nowo wybrana moc będzie stanowić maksymalną moc kotła w systemie centralnego ogrzewania, co wpłynie pozytywnie na pozostałe parametry pracy urządzenia: wzrost sprawności kotła, mniejsze zużycie gazu oraz obniżenie emisji spalin, CO i NOx. Z kolei maksymalna moc na c.w.u. pozostanie na poziomie 28 kW gwarantując wysoki komfort ciepłej wody użytkowej.

Modulacja 1:10

Kolejnym elementem mającym duży wpływ na niższe koszty ogrzewania jest bardzo szeroki zakres modulacji mocy 1:10 (dla obiegu c.w.u.). Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy (2,8 kW), znacząco redukuje częstotliwość swojego włączania i wyłączania się, osiągając w efekcie znacznie większą żywotność.

Energooszczędna pompa z synchroniczną modulacją

Dzięki zastosowaniu nowej energooszczędnej pompy Grundfos UPM 3 Flex AS 15-70 AO-AC RO o modulowanej prędkości (PWM) i współczynniku efektywności energetycznej EEI ≤ 0,20 oraz nowego wymiennika kondensacyjnego (który opisano wcześniej), kocioł MySMART charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej i gazu. Słowo „Flex” w nazwie modelu pompy oznacza możliwość dostosowania wysokości podnoszenia pompy (ustawienie fabryczne – 6 m) do wymagań instalacji, bez konieczności wymiany wbudowanej pompy na inną.

Programator BeSMART można podłączyć do kotła przewodowo lub bezprzewodowo

Programator BeSMART można podłączyć do kotła przewodowo lub bezprzewodowo

Wyposażenie kotła

Kocioł MySMART jest bogato wyposażony. W standardzie znajduje się m.in. programator BeSMART ze zdalnym sterowaniem przez WiFi, pełna konsola przyłączy hydraulicznych wraz z zaworami odcinającymi c.o. z filtrem, obudowa przyłączy hydraulicznych oraz zestaw przezbrojeniowy na gaz LPG.

Certyfikacja 3CEp
Dzięki certyfikacji 3CEp możliwe jest (przy zastosowaniu zaworu antyzwrotnego spalin) podłączenie kotłów MySMART do jednego komina zbiorczego pracującego w nadciśnieniu. Zawór antyzwrotny, stanowiący akcesorium dodatkowe, blokuje niepożądane cofanie się spalin do urządzenia niepracującego w danej chwili.

 Strona internetowa www.besmart-home.com jest dedykowana wyłącznie nowemu programatorowi BeSMART

Strona internetowa www.besmart-home.com jest dedykowana wyłącznie nowemu programatorowi BeSMART

8-letnia gwarancja

Na podstawie analizy zastosowanych rozwiązań technicznych, firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze – producent urządzenia MySMART marki Beretta – zdecydowała się zaoferować nową, 8-letnią gwarancję na wprowadzany model. Szczegółowe warunki znajdują się w karcie gwarancyjnej do kotła i na stronie internetowej www.beretta.pl. Dodatkowo, dzięki rejestracji na stronie rejestracja.beretta.pl, użytkownik jest informowany o planowanym przeglądzie urządzenia, a w przypadku zagubienia karty gwarancyjnej, wszystkie dane odnośnie serwisowania kotła są zapisane w bazie danych producenta.
Kotły kondensacyjne MySMART są produkowane w fabryce kotłów wiszących RUG Riello zlokalizowanej w Toruniu i będą dystrybuowane poprzez najlepsze hurtownie instalacyjne w całej Polsce.

Grażyna Bentkowska
Autorka pracuje
jako Product Manager marki Beretta
w firmie RUG Riello

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas