FacebookGoogle+

Nowe kotły kondensacyjne Buderus Logamax plus GB192i / GB192iT

okladkasi_11_2016Gazowe kotły kondensacyjne Logamax plus GB192i i Logamax plus GB192iT marki Buderus są wyposażone w eleganckie fronty z czarnego lub białego szkła tytanowego i sterowane za pomocą panelu dotykowego. Efektem prac konstrukcyjnych jest przemyślana budowa wewnętrzna – przyjazna dla instalatorów – a także możliwość uzupełniania urządzeń o dodatkowe moduły, tak aby dopasować je do wymagań systemu grzewczego. 

Buderus wprowadza na rynek innowacyjną serię modułowych kotłów grzewczych. Podczas prac nad urządzeniami brano m.in. pod uwagę opinie i sugestie firm instalatorskich. W wyniku tych konsultacji opracowane urządzenia są przyjazne zarówno dla fachowców, jak i użytkowników końcowych.

Nowa linia urządzeń grzewczych marki Buderus łączy nowoczesny wygląd oraz zaawansowane technologie

Nowa linia urządzeń grzewczych marki Buderus łączy nowoczesny wygląd oraz zaawansowane technologie

Elementy konstrukcji

Budowa kotłów zapewnia znacznie łatwiejszy dostęp do poszczególnych komponentów. Umożliwia też szybką orientację podczas prac serwisowych oraz instalacyjnych i pomaga optymalizować ich czas. Wersje stojące kotłów są standardowo wyposażone w montowany zawór mieszający, który umożliwia stworzenie systemu hybrydowego oraz bezproblemowe zintegrowanie drugiego obiegu grzewczego. Nowa zwężka Venturiego pozwala na zmianę rodzaju doprowadzanego paliwa z wysokokalorycznego na niskokaloryczne – wystarczy w tym celu odkręcić jedną śrubę i ustawić pokrętło wyboru rodzaju gazu w odpowiedniej pozycji.
We wnętrzu kotłów zastosowano sprawdzony w innych modelach Buderus wymiennik ciepła wykonany z nierdzewnego stopu aluminiowo-krzemowego. Technologia uszlachetniania Alu plus chroni powierzchnię wymiennika przed zanieczyszczeniami i osadami powstającymi w procesie spalania, co pozwala ograniczyć nakłady i zmniejszyć częstotliwość czyszczenia wymiennika oraz utrzymywać wysoką sprawność w trakcie całego okresu eksploatacji.
Nowa seria sprawdzi się także przy modernizacjach systemu grzewczego – przyłącza są kompatybilne z wieloma produkowanymi od roku 1995 kotłami Buderus poprzednich generacji o mocach do 30 kW. Pomaga to zaoszczędzić czas podczas wymiany starego urządzenia na nowe.

Łatwą obsługę urządzeń zapewnia zintegrowany panel dotykowy

Łatwą obsługę urządzeń zapewnia zintegrowany panel dotykowy

Sterowanie

W przedniej części kotła – w panelu z tytanowego szkła – zintegrowany został panel dotykowy. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz przejrzystym komunikatom tekstowym użytkownik może samodzielnie wprowadzić wszystkie podstawowe parametry (m.in. temperaturę w pomieszczeniach i temperaturę c.w.u.) oraz sprawdzić status ustawień i funkcji. Instalator ma natomiast do dyspozycji łatwo dostępny port do montażu opcjonalnego regulatora Logamatic RC300, umo­żliwiającego wprowadzenie bardziej zaawansowanych ustawień i wykonanie czynności serwisowych. Jednostkę Logamatic RC300 można także zamontować jako samodzielny panel obsługowy w pomieszczeniu mieszkalnym. Dzięki złączu do komunikacji z Internetem, kocioł można obsługiwać także zdalnie, za pomocą aplikacji EasyControl zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Technika modułowa

Wprowadzane na rynek urządzenia Buderus umożliwiają zarówno integrację istniejących już technologii, np. odnawialnych źródeł energii, jak i przyszłych innowacji. Kocioł Logamax plus GB192iT można w dowolnym momencie i bez znaczących nakładów instalacyjnych rozbudować, tworząc system hybrydowy. Dostępne są dwa warianty kotła umożliwiające integrację odnawialnych źródeł energii: gazowa centrala grzewcza Logamax plus GB192iT rozbudowana o zbiornik buforowy PNR400 oraz kompaktowa centrala gazowo-solarna Logamax plus GB192iT210S. Rozwiązanie hybrydowe Logamax plus GB192iT z PNR400 umożliwia podłączenie energii odnawialnych wspierających system c.o. – np. instalacji solarnej.
W połączeniu z czterema płaskimi kolektorami słonecznymi Buderus Logasol SKN 4.0 rozwiązanie hybrydowe osiąga bardzo wysoką efektywność energetyczną: dla ciepłej wody jest to klasa A+++, a dla ogrzewania: A+ (zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej). Urządzenie dostępne jest także w wersji solarnej Logamax plus GB192iT210SH, która umożliwia podłączenie instalacji solarnej bezpośrednio do kotła w celu podgrzewania wody użytkowej i zapewnienia wysokiego komfortu w zakresie dostaw ciepłej wody.

Elegancka obudowa kotłów Logamax plus GB192 pozwala estetycznie wkomponować urządzenia w każde wnętrze

Elegancka obudowa kotłów Logamax plus GB192 pozwala estetycznie wkomponować urządzenia w każde wnętrze

Wzornictwo

Zaawansowana technika systemowa zastosowana w kotłach Logamax plus została uzupełniona o atrakcyjny wygląd – dzięki nowoczesnym i wytrzymałym frontom ze szkła tytanowego. Nowoczesny kształt nowych urządzeń oraz elegancka obudowa pozwalają wkomponować kotły w każde wnętrze – zarówno nowej lub modernizowanej kotłowni, jak i kuchni, korytarza, garażu czy łazienki. Kotły GB192i i GB192iT są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Bosch

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas