FacebookGoogle+

Tauron i PGNiG dokończą EC Stalowa Wola

PGNiG, Tauron oraz spółka Elektrociepłownia Stalowa Wola (ECSW) podpisały porozumienie warunkowe oraz aneksy dotyczące „Budowy bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli”. Inwestycja, której wartość szacuje się na około 1,5 mld zł, nadal będzie kontynuowana. Porozumienie spółek otwiera drogę do wznowienia prac w projekcie i dokończenia przedsięwzięcia, po odsunięciu od jego realizacji firmy Abener Energia.
Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania na wybór EPCM – firmy zarządzającej wznowieniem prac. Przygotowano również dokumentację przetargową na wybór wykonawcy kanału wody chłodzącej. Spółki podpisały także aneksy dotyczące sprzedaży energii elektrycznej i zakupu gazu, który ma spalać budowana elektrociepłownia. Według szacunków partnerów projektu dokończenie budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW w Stalowej Woli będzie kosztowało do 400 mln zł. Obecne prognozy zakładają oddanie bloku do eksploatacji w roku 2019.
Elektrociepłownia Stalowa Wola, spółka celowa Tauron Wytwarzanie i PGNiG Termika, odstąpiła od kontraktu z generalnym wykonawcą – firmą Abener Energia – w styczniu 2016 roku. Powodem tej decyzji było naruszenie przez Abener Energia istotnych warunków technicznych kontraktu oraz niewykonanie i niezgłoszenie do odbioru przedmiotu kontraktu w sposób umożliwiający podpisanie protokołu przejęcia bloku do eksploatacji.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas