FacebookGoogle+

Pompy ciepła ogrzewają i chłodzą biuro Liquigas

Liquigas, włoska firma zajmująca się dystrybucją gazu LPG, przeprowadziła rozbudowę swojego biura w mieście Cremona. Do ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń wybrała system Panasonic VRF zasilany gazem. Rozwiązanie zapewnia wysoką efektywność energetyczną niezależnie od temperatur zewnętrznych, a za sprawą inteligentnego sterownika pozwala zarządzać pracą jednostek zarówno z poziomu centrali, jak i przez samych użytkowników.
By zapewnić maksymalną wydajność systemu, w biurze zainstalowano dwie gazowe pompy ciepła (GHP), każdą o mocy 112 kW. Agregaty podłączono do jednostek wewnętrznych Panasonic typu Y2. Są to 4-kierunkowe modele przeznaczone do instalacji w sufitach kasetonowych o module 60×60 cm. Ponadto w obiekcie zainstalowano trzy jednostki PACi Elite o mocy 5 kW. Układ Panasonic GHP może pracować jednocześnie w trybie grzania i chłodzenia, szybko osiągając wymaganą moc.

Układ został tak zaprojektowany, by dostarczał co najmniej 50 proc. mocy, nawet w przypadku awarii lub wyłączenia jednego z agregatów w celu konserwacji. Jednocześnie jednostki mogą pracować od siebie zupełnie niezależnie (w trybie ogrzewania lub chłodzenia).

Inteligentny sterownik Panasonic CZ-256ESMC2, który pozwala zarządzać wszystkimi jednostkami wewnętrznymi za pośrednictwem Internetu. Możliwe jest zarówno sterowanie centralne z głównej siedziby firmy w Mediolanie, jak również sterowanie indywidualne.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas