FacebookGoogle+

Grupa Carel przejmuje Alfaco Polska

Grupa Carel kontynuuje swoją strategię rozwoju zagranicznego poprzez przejęcia. Spółka weszła właśnie w posiadanie swojego polskiego dystrybutora Alfaco Polska z siedzibą we Wrocławiu, współpracującego z Carel od 20 lat.

Alfaco Polska to dystrybutor rozwiązań z branży HVAC. W 2016 roku przychody spółki były na poziomie 11 mln euro, czyli o 11% wyższe niż rok wcześniej. 10 mln euro stanowiła sprzedaż na rynku krajowym, pozostała część przypadła na eksport na Ukrainę i kraje z obszaru Morza Bałtyckiego.

Umocnienie na atrakcyjnym rynku

Grupa Carel akwizycję argumentuje tym, iż Polska jest dynamicznie rozwijającym się krajem, z bardzo wysokim poziomem wzrostu gospodarczego w porównaniu do średniej z 28 krajów UE. Istotne okazało się także strategiczne położenie geograficzne Polski dla rynku Europy Wschodniej. Co więcej – w opinii Grupy Carel – nasz kraj posiada silną bazę przemysłową oraz wysoki potencjał wzrostu w odniesieniu do infrastruktury.
Inwestycja Grupy Carel ma na celu wzmocnienie wzrostu, który firma odnotowała w ciągu ostatnich kilku lat na rynku polskim, ukraińskim oraz w obszarze Morza Bałtyckiego, gdzie w ciągu kolejnych kilku lat przewiduje się dwucyfrowy wzrost zapotrzebowania na sprzęt chłodniczy oraz klimatyzacyjny. Zgodnie ze swoją misją, Carel będzie dalej inwestować w wysokowydajne rozwiązania wykorzystujące naturalne czynniki chłodnicze, zapewniając jednocześnie wsparcie specjalistyczne lokalnym polskim producentom z branży HVAC, którzy są coraz bardziej aktywni na rynkach europejskich oraz międzynarodowych.
Alfaco był naszym bardzo ważnym, wieloletnim partnerem w Polsce. Dzięki przejęciu kontynuujemy naszą strategię ugruntowania bezpośredniej obec­ności na wszystkich rynkach międzynarodowych, co oznacza, że możemy być blisko naszych klientów oraz dostarczać im wsparcie w dziedzinach technologii, logistyki oraz usług – oznajmia Francesco Nalini, dyrektor zarządzający Grupy Carel.

Lepszy kontakt z klientami

Obecnie polski oddział Grupy Carel zatrudnia 38 osób. W skład zarządu firmy wchodzą: Jarek Baranczenko – prezes zarządu, Luigi Rossi Luciani (prezes Grupy Carel) oraz Mirco Cauz (dyrektor zarządzający Grupy Carel dla regionów Centralnej oraz Południowej Europy). W związku z akwizycją, osoby te zostały powołane na członków zarządu Alfaco Polska.
Przez ostatnie 25 lat Alfaco Polska stworzyło bardzo mocną pozycję na rynku polskim. Nasza struktura organizacyjna z sześcioma różnymi lokacjami w Polsce pozwala nam na dotarcie do szerokiego grona klientów, skuteczne dostarczanie wsparcia technicznego oraz zapewnienie wydajności logistycznej. Przejęcie spółki przez Grupę Carel pomoże nam w lepszym spełnianiu potrzeb rynku krajowego oraz zagranicznego. Innowacje, odpowiedzialność oraz jakość to podstawowe wartości, które definiują nas w branży oraz wzmacniają naszą pozycję rynkową – wyjaśnia Jarek Baranczenko.

STRUKTURA PRZYCHODÓW ALFACO POLSKA

Grupa Carel

Wywodząca się z Włoch Grupa Carel jest światowym dostawcą sterowników dla systemów klimatyzacji, chłodnictwa oraz ogrzewnictwa, jak również systemów nawilżania oraz chłodzenia adiabatycznego. Rozwiązania te są wykorzystywane do celów komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkaniowych. Carel posiada 20 w pełni kontrolowanych spółek zależnych oraz siedem zakładów produkcyjnych, jak również partnerów oraz dystrybutorów w kolejnych 75 krajach. Grupa Carel zakończyła rok 2016 przychodami na poziomie 231 mln euro, o 13,5% wyższymi względem roku 2015. Na rynku europejskim dynamika była wyższa i wyniosła 19%.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas