FacebookGoogle+

Grupa Stelmet buduje kolejny zakład pelletu

Grupa Stelmet, producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej, rozpoczyna budowę zakładu produkcji pelletu w Grudziądzu. Inwestycję zrealizuje spółka zależna MrGarden, w sąsiedztwie istniejącej fabryki, gdzie wytwarzana jest drewniana architektura ogrodowa.
Wartość projektu szacowana jest na około 20 mln zł. Harmonogram inwestycji przewiduje, że budowa zakładu potrwa do końca 2017 r., a jego rozruch nastąpi w pierwszym kwartale 2018 r. Rocznie nowy zakład będzie produkował ponad 40 tys. ton pelletu, co oznacza, że łączne zdolności Grupy Stelmet wzrosną do około 150 tys. ton tego paliwa. Obecnie Grupa Stelmet dysponuje zakładem produkcji pelletu w Zielonej Górze.
Nowy zakład w Grudziądzu będzie stanowić doskonałe uzupełnienie fabryki drewnianej architektury ogrodowej. Produkty uboczne powstające przy jej produkcji, takie jak wióry, zrębki, trociny czy kora, tak jak dotychczas będziemy w części sprzedawać, a także przerabiać na pellet. W ten sposób zagospodarowujemy 100% cennego surowca, jakim jest drewno. Wierzymy, że nowa inwestycja pozwoli zwiększyć przychody grupy i utrzymać pozycję jednego z wiodących producentów pelletu w Polsce – informuje zarząd Stelmetu.

SPRZEDAŻ PELLETU W GRUPIE STELMET (w mln zł)*

Grupa Stelmet sprzedaje pellet pod markami Lava, Olimp, Firemaxx oraz Ecospecial. Grupa jest drugim największym jego producentem w Polsce oraz istotnym dystrybutorem na rynki europejskie. Pellet uzupełnia ofertę produktów Grupy Stelmet, co pozwala jej dywersyfikować przychody i maksymalizować marże. W roku obrotowym 2015/16 przychody Grupy Stelmet ze sprzedaży pelletu wyniosły 56,5 mln zł i stanowiły około 10% łącznych obrotów.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas