FacebookGoogle+

Antybakteryjne systemy rur instalacyjnych od ABB

ABB przedstawiło nową linię antybakteryjnych systemów rur instalacyjnych Adaptaflex, zaprojektowaną aby przeciwdziałać zagrożeniom związanym z zakażeniami bakteryjnymi w mechanicznych urządzeniach do przetwórstwa w przemyśle spożywczym.
W związku z surowymi normami bezpieczeństwa i higieny pracy w wymagających środowiskach – od temperatur poniżej zera po wysokie temperatury – procesory w przemyśle spożywczym odpowiadają za to, by sprzęt działał sprawnie, bezpiecznie i higienicznie, nie tracąc przy tym cennej mocy i połączeń z danymi. Systemy ochrony przewodów, takie jak rury instalacyjne i oprawy, pozbawione ochrony antybakteryjnej mogą same stać się środowiskiem dla bakterii i bezpośrednim zagrożeniem w procesie produkcji żywności.
Aby rozwiązać ten problem, ABB rozpoczęło współpracę biznesową z ekspertami ds. ochrony antybakteryjnej z firmy BioCote w celu wprowadzenia rozwiązania służącego ochronie przewodów, które integruje czynnik antybakteryjny w nowej generacji wodoszczelnych rur instalacyjnych.
Grupa produktów z nowej linii obejmuje złączki ze stali nierdzewnej typu 316 o odpowiednich rozmiarach i z uszczelnieniem z materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością, wykonane w technologii jednoelementowej z gwintami metrycznymi i NPT. Dodatkowo oferowany jest asortyment akcesoriów ze stali nierdzewnej 316, takich jak nakrętki kontrujące i zaciski.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas