FacebookGoogle+

Sprzedaż Calesco nieznacznie w dół

Przychody szczecińskiej spółki Calesco po sześciu miesiącach 2017 roku wyniosły blisko 3 mln zł i były niższe rok do roku o 404 tys. zł, czyli o 12%. Spółka zanotowała w tym czasie niewielki zysk netto w wysokości 52 tys. zł wobec 11 tys. zł czystego zarobku przed rokiem.
Podsumowując wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2017 roku należy zwrócić uwagę, że w tym okresie głównym źródłem przychodów były umowy stałe i zlecenia, które pozwoliły firmie pokryć koszty prawidłowego funkcjonowania i zapewnić niewielki zysk. Zarząd Calesco spodziewa się, że w najbliższym czasie nastąpi lekkie ożywienie na rynku instalatorsko-montażowym i firmy przestaną konkurować nierealnie niskimi marżami – napisała spółka w komentarzu do wyników.
Mimo niskiej rentowności sprzedaży w pierwszej połowie tego roku władze spółki pozytywnie oceniają tempo rozwoju firmy i w dalszym ciągu planują kontynuować przyjętą strategię działania opartą o rozwój organiczny, gdyż gwarantuje ona bezpieczeństwo funkcjonowania w dłuższym okresie.
Calesco to spółka notowana na New Connect. Głównym obszarem jej działalności jest kompleksowa obsługa kotłowni. Firma zatrudnia 28 pracowników.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas