FacebookGoogle+

Grupa Taco przejmuje spółkę Taconova

Grupa Taco nabywa spółkę Taconova, specjalizującą się w innowacyjnych rozwiązaniach hydraulicznych do zastosowań w ogrzewaniu, hydraulice i energetyce solarnej. Dzięki akwizycji amerykańska grupa umocni swoją pozycję na rynku europejskim.

Spółka Taconova, której siedziba znajduje się w Zurychu (Szwajcaria) działa na rynku od ponad 55 lat. Tworzy rozwiązania technologiczne do inteligentnych budynków. Firma oferuje szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie równoważenia hydraulicznego, ogrzewania podłogowego, techniki rozdzielania, techniki systemowej i zaworów. Spółka Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 roku jako europejski partner handlowy amerykańskiej spółki Taco z siedzibą w Cranston, w stanie Rhode Island (USA). W 1980 roku została sprzedana Grupie Guinness.

John Hazen White, Jr., właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Taco Family of Companies i Christian Muggli, prezes zarządu firmy Osterwalder Zürich AG podpisują umowę, dzięki której Taconova Group AG wraca do grupy TacoJohn Hazen White, Jr., właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Taco Family of Companies i Christian Muggli, prezes zarządu firmy Osterwalder Zürich AG podpisują umowę, dzięki której Taconova Group AG wraca do grupy Taco

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z ponownego włączenia spółki Taconova do Grupy Taco. Doskonała reputacja marki Taconova zapewni nam wsparcie w dalszym umacnianiu naszej pozycji w Europie, co zaczęło się w 2015 roku wraz z przejęciem spółki Askoll Sei, producenta wysokowydajnych pomp z siedzibą w Sandrigo we Włoszech – oznajmia John Hazen White, Jr., właściciel i prezes Grupy Taco Family of Companies.
– Oprócz silnej marki spółka Taconova zapewni nam dostęp do rynków Europy Północnej, rozszerzenie oferty produktowej w całej Europie o zawory i systemy, dostęp do globalnego centrum kompetencji w zakresie wiedzy technicznej oraz dodatkową zdolność produkcyjną w ramach wspierania dalszego wzrostu – dodaje Wil VandeWiel, CEO Grupy Taco Family of Companies.

Zespół zarządzający firmy Taconova cieszy się z faktu bycia członkiem grupy Taco i możliwości oferowania swoim klientom jeszcze lepszego serwisu. Od lewej: Philipp Hecht, dyrektor finansowy i zarządzający dostawami w firmie Taconova, Ralph Seewald, prezes Taconova, Wil VandeWiel, prezes Taco Family of Companies, Luca Bolcati, dyrektor zarządzający Taco International, Andrin Stump, szef ziału Innowacji i Rozwoju Produktu w firmie TaconovaZespół zarządzający firmy Taconova cieszy się z faktu bycia członkiem grupy Taco i możliwości oferowania swoim klientom jeszcze lepszego serwisu. Od lewej: Philipp Hecht, dyrektor finansowy i zarządzający dostawami w firmie Taconova, Ralph Seewald, prezes Taconova, Wil VandeWiel, prezes Taco Family of Companies, Luca Bolcati, dyrektor zarządzający Taco International, Andrin Stump, szef ziału Innowacji i Rozwoju Produktu w firmie Taconova

Dzięki wspólnym wartościom, takim jak prosta technologia, efektywne rozwiązania zapewniające oszczędność zasobów należących do klienta, a także najlepsze wsparcie klienta, można mieć pewność, że będzie to udane połączenie. Doświadczenie segmentu Taco Comfort Solutions w projektowaniu, produkcji i automatyzacji w połączeniu z międzynarodowymi kanałami dystrybucyjnymi będzie siłą napędową wzrostu spółki Taconova na nowych rynkach i w nowych obszarach – zapewnia Ralph Seewald, CEO Taconova.
Z akwizycji zadowoleni są także przedstawiciele polskiej spółki, która powstała zaledwie kilka miesięcy temu.
– Utworzenie nowej spółki wzmocniło w tym roku naszą pozycję w Polsce. Cieszymy się, że staliśmy się częścią dużego koncernu. To daje dobre podstawy przyszłego rozwoju – informuje Krzysztof Janowski, prezes Taconova Polska.

Zespół zarządzający Grupy Taco cieszy się mogąc po 37 latach ponownie powitać firmę Taconova w Taco Family of Companies. Od lewej: Ron Pelletier, dyrektor finansowy w Taco Family of Companies, Ralph Seewald, prezes Taconova Group, John Hazen White Jr., właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Taco Family of Companies, Will VandeWiel, prezes Taco Family of Companies, Eric McDermott, wiceprezes ds. Rozwoju w Taco Family of Companies, Luca Bolcati, dyrektor zarządzający Taco InternationalZespół zarządzający Grupy Taco cieszy się mogąc po 37 latach ponownie powitać firmę Taconova w Taco Family of Companies. Od lewej: Ron Pelletier, dyrektor finansowy w Taco Family of Companies, Ralph Seewald, prezes Taconova Group, John Hazen White Jr., właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Taco Family of Companies, Will VandeWiel, prezes Taco Family of Companies, Eric McDermott, wiceprezes ds. Rozwoju w Taco Family of Companies, Luca Bolcati, dyrektor zarządzający Taco International

Grupa Taco Family of Companies, to zarządzana przez trzecie pokolenie właścicieli międzynarodowa firma rodzinna z siedzibą w Cranston w USA. Prowadzi działalność polegającą na projektowaniu i wytwarzaniu wysokowydajnych systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji pomieszczeń. Spółka dysponuje punktami sprzedaży i produkcji w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Holandii, Wietnamie, Chinach, Korei Południowej, Hongkongu oraz we Włoszech.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas