Facebook

Alstom zmodernizuje i zbuduje IOS dla Dalkii

SI_2014_05Alstom podpisał z Dalkią Poznań ZEC dwa kontrakty: na budowę nowej Instalacji Odsiarczania Spalin dla dwóch kotłów parowych i na modernizację istniejącej instalacji trzeciego kotła. Łączna wartość zamówienia opiewa na 27,5 mln euro czyli 115 mln zł.

Wszystkie trzy kotły, których dotyczy zamówienie, są obsługiwane przez Dalkię w EC Karolin – największej elektrociepłowni w Poznaniu. Budowa i modernizacja instalacji zostanie zakończona w 2015 r.
Nowe instalacje odsiarczania spalin powstaną w oparciu o opracowaną przez Alstom technologię odsiarczania metodą półsuchą NID. Technologia ta stanowi jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku i gwarantuje wysoką skuteczność, zarówno w aspekcie odsiarczania, jak i eliminacji cząstek stałych. W celu optymalizacji nakładów inwestycyjnych i kosztów operacyjnych, instalacje dla dwóch kotłów zostaną zbudowane obok siebie i będą korzystać ze wspólnych układów magazynowania i transportu. System NID firmy Alstom, opierający się na wykorzystaniu wapna palonego, charakteryzuje się zastosowaniem kompaktowego reaktora, zintegrowanego nawilżacza oraz wysokiej klasy filtra tkaninowego. System zapewni efektywność kosztową przy spełnieniu zaostrzonych wymagań emisyjnych. Został on już skutecznie wdrożony w sektorze energetycznym dla bloków o mocy ponad 12 GW a także w 120 zakładach w różnych sektorach przemysłowych, w tym w spalarniach odpadów oraz w hutnictwie.

Dostosowanie do nowych dyrektyw

Dla nowych instalacji odsiarczania spalin Alstom dostarczy kompletne systemy wraz z kanałami spalin oraz zbiornikami magazynowymi odczynników i produktu końcowego (poprocesowego). W wyniku modernizacji istniejącej instalacji prowadzonej przez Alstom, wydajność i dostępność systemu ulegnie znacznej poprawie, co pozwoli na osiągnięcie wartości gwarantowanych dla SO2 i pyłów.
Ze względu na konieczność dostosowania się do wymogów dyrektywy IED, musimy zredukować nasze poziomy emisji poniżej 200 mg/Nm3 dla SO2 i poniżej 20 mg/Nm3 dla pyłów. Alstom gwarantuje jeszcze niższe wartości, dzięki czemu po 2015 r. wszystkie kotły parowe w naszych zakładach będą spełniać standardy emisji SO2 i pyłów, pozwalając nam na bezpieczną produkcję energii elektrycznej i ciepła dla naszych odbiorców. Głęboko wierzymy w zdolność firmy Alstom do zapewnienia najwyższych standardów w aspekcie wpływu na środowisko, a także dotrzymania terminów zakończenia projektów – oznajmia Jacky Lacombe, dyrektor ds. operacyjnych w Dalkia Polska.

PRZYCHODY ALSTOMU  (w mld euro)

PRZYCHODY ALSTOMU (w mld euro)

Alstom

Alstom to francuski koncern działający w dziedzinie energetyki, przesyłu energii elektrycznej oraz transportu kolejowego. Grupa zatrudnia 93 tys. pracowników w prawie 100 krajach świata. Sprzedaż w roku budżetowym 2012/2013 wyniosła ponad 20 mld euro, a wartość pozyskanych zamówień wyniosła około 24 mld euro.

Dalkia

Dalkia to spółka zależna Grupy Veolia Environnement i EDF. Dalkia Polska, zatrudniająca 5,1 tys. pracowników, to największy prywatny operator sieci ciepłowniczych w Polsce. Spółka zarządza ponad 3 tys. km sieci w 40 miastach naszego kraju, dostarczając 4,8 tys. MW energii cieplnej oraz 800 MW energii elektrycznej. Dalkia w Polsce prowadzi działalność poprzez spółki zależne: Dalkia Polska (spółka holdingowa), sześć głównych spółek operacyjnych – Dalkia Warszawa, Dalkia Łódź, Dalkia Poznań, Dalkia Poznań ZEC, Dalkia Term, Dalkia Energy & Technical Services – oraz ich spółki zależne.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas