FacebookGoogle+

W Grudziądzu rusza fabryka pelletu

Produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu ruszyła w pierwszym tygodniu stycznia. Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w tym samym miejscu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej. Wartość inwestycji wyniosła około 20 mln zł.

Szacowane zdolności produkcyjne fabryki pelletu w Grudziądzu wynoszą około 40 tys. ton rocznie. Stelmet produkuje pellet również w zakładzie w Zielonej Górze, którego zdolności produkcyjne sięgają około 110 tys. ton paliwa rocznie. Oznacza to, że łączne zdolności Grupy Stelmet wzrosły do około 150 tys. ton pelletu rocznie.

Grupa Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem tego ekologicznego paliwa na rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii Włoch i Belgii. Odbiorcami są przede wszystkim dystrybutorzy oraz hurtownicy, jak również mniejsze przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż hurtowo-detaliczną. Pellet jest wykorzystywany przez odbiorców końcowych do ogrzewania domów, obiektów działalności gospodarczej, a także do wytwarzania energii cieplnej w procesach przemysłowych.

Produkty Stelmetu posiadają europejski certyfikat EN plus A1 oraz niemiecki DIN Plus. Większość produktów Grupy Stelmet sprzedawana jest poza granicami Polski. Trafiają one do odbiorców w ponad 25 krajach.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas