FacebookGoogle+

Viega gruntownie przebudowała stronę www

Firma Viega całkowicie przebudowała swoją witrynę internetową www.viega.pl, która ma teraz nową szatę graficzną i strukturę wewnętrzną. Głównym celem zmian było ułatwienie użytkownikom dostępu do najważniejszych informacji.

Nowa strona w jeszcze większym stopniu nawiązuje do elementów graficznych, charakterystycznych dla wizerunku marki. Poszerzony został także zakres informacji dostępnych dla instalatorów i projektantów instalacji. Dzięki systemowi zarządzania instrukcjami i częściami zamiennymi, użytkownik strony ma dostęp do wszystkich artykułów wyprodukowanych po 1987 roku. Filtry pozwalają znaleźć potrzebne informacje bez konieczności wchodzenia w konkretną zakładkę lub wpisywania numeru artykułu. Nowa strona ma ponadto jeszcze jedną ważną zaletę: użytkownik może korzystać z katalogu produktów online przez cała dobę i być pewien, że wszystkie informacje są codziennie aktualizowane.

Strona główna została zaprojektowana tak, żeby prezentować produkty i usługi specjalistom z branży w sposób systemowy. Nazwy poszczególnych podstron w oczywisty sposób informują o ich zawartości, np. w sekcji „Produkty” znajdują się najważniejsze nowości, pełen katalog ze wszystkimi artykułami oraz części zamienne. Chodzi o to, by użytkownik mógł odnaleźć potrzebne mu informacje przy pomocy jak najmniejszej liczby kliknięć, niezależnie od tego, czy szuka konkretnego produktu, czy bardziej ogólnych tematów.

Zakładka „Części zamienne”
Doskonałym przykładem jest zakładka z częściami zamiennymi. Tylko dla jej potrzeb zmodyfikowano ponad tysiąc rysunków złożeniowych, dzięki czemu można w jednoznaczny sposób zidentyfikować nawet najmniejsze komponenty i uzyskać szczegółowe informacje na ich temat. Ponadto na stronie znajduje się codziennie aktualizowany katalog produktów, zawierający również instrukcje dotyczące montażu i konserwacji poszczególnych elementów systemowych.

Zautomatyzowane wyszukiwanie
Funkcja inteligentnego wyszukiwania jest tak samo efektywna i przyjazna dla użytkownika, jak intuicyjny system nawigacji. Kiedy tylko użytkownik zacznie wpisywać pierwsze litery, w okienku pojawiają się automatyczne sugestie produktów lub tematów, odpowiadające wprowadzanemu zapytaniu.

Zakładka „Lista zapamiętanych”
Kolejną przydatną funkcją jest zakładka „Lista zapamiętanych”. Pozwala ona zapisać informacje, z których często korzysta użytkownik, np. numery artykułów, deklaracje zgodności, rysunki złożeniowe, czy części zamienne. Dzięki temu nowa strona Viega jest zawsze funkcjonalna i aktualna, nawet gdy korzysta się z niej w terenie lub na placu budowy. Przy pomocy dwóch czy trzech kliknięć użytkownik może przesłać zapisane wcześniej informacje poprzez e-mail do hurtowni, by dokonać zamówienia.

Informacje o firmie
Nowa strona internetowa zawiera także pełen zakres poszerzonych informacji na temat firmy, m.in. bogato ilustrowane przykłady znanych międzynarodowych obiektów referencyjnych, w których wykorzystano rozwiązania Viega. Użytkownik może je filtrować i wyszukiwać w oparciu o zainstalowane tam produkty, obszar zastosowania lub przeznaczenie budynku.

Viega
Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4 tys. pracowników na całym świecie. Produkcja odbywa się w czterech głównych zakładach w Niemczech, a specjalne rozwiązania na rynek Ameryki Północnej wytwarzane są w McPherson w USA. Fabryka w Wuxi w Chinach odpowiada natomiast za produkcję na rynki azjatyckie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje około 17 tys. produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas