FacebookGoogle+

ZWiK Szczecin buduje kolejną farmę fotowoltaiczną

Kolejna farma fotowoltaiczna będzie wytwarzała energię dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Nowe panele montowane są na terenie Zakładu Produkcji Wody w Pilchowie.

Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj” przez firmę Hymon Energy z Tarnowa. Zakończył się już etap projektowania i wykonawca przystąpił do budowy farmy. Obecnie trwa montaż konstrukcji, na których osadzane są panele fotowoltaiczne. Na terenie ujęcia wody w Pilchowie powstanie farma o mocy 0,5 MW, która zajmie powierzchnię około 1 hektara. Wytworzona energia elektryczna przeznaczona będzie w całości na potrzeby tamtejszego zakładu produkcji wody. Wartość umowna kontraktu to nieco ponad 2,5 mln zł. Budowa farmy jest wsparta środkami pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego z Funduszy Europejskich i przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Instalacja fotowoltaiczna w Pilchowie będzie trzecią tego typu inwestycją zrealizowaną przez ZWiK Szczecin. Wcześniej dwie farmy PV powstały na terenie Zakładu Produkcji Wody Miedwie. Budowa elektrowni słonecznych służyć ma ograniczaniu kosztów działalności spółki poprzez racjonalizację i zmniejszenie wydatków na energię elektryczną.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas