FacebookGoogle+

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2018: wydarzenia targowe

27 lutego rozpocznie się w Warszawie i potrwa do 28 lutego jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej czyli Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2018. Swoje produkty i ofertę na nadchodzący sezon zaprezentuje 180 wystawców z kraju i z zagranicy.

Międzynarodowym Targom Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2018 towarzyszyć będzie wiele wydarzeń targowych:

SEMINARIA
Ponad 80 wykładów i prezentacji – Prawo/wytyczne, Komfort, Wentylacja, Wentylacja pożarowa, Wentylacja profesjonalnych kuchni, Energia, Wentylacja naturalna i technika kominowa, Instalacje w obiektach służby zdrowia (szczegółowy program).

STREFA INSTALATORA
Miejsce dla branżystów. Odbędą się pokazy:

  • pokaz montażu – system LOKRING – łączenie rur bez lutowania przy pomocy złączy zaciskowych – ZHU AGMET
  • porady z zakresu technik pomiarowych i regulacji instalacji wentylacyjnych – B&L INTERNATIONAL Sp. z o.o.
  • pokaz budowy kanałów wentylacyjnych z płyt – BH-Res Mędrek i Współnicy,
  • pokazy montażu instalacji wentylacyjnych w systemie Climate Recovery Duct – VENTERMO Roha Group,
  • montaż biernych zabezpieczeń ppoż, pokazy systemów montażu instalacji – HILTI Poland,
  • praktyczna regulacja agregatów chłodniczych – ELEKTRONIKA SA,
  • pokaz instalacji klap wentylacji pożarowej i bytowej – SMAY Sp. z o.o.,
  • techniki ręcznego lutowania twardego przewodów chłodniczych – PROZON Fundacja Ochrony Klimatu,
  • montaż rozdzielaczowej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej – VENTS GROUP Sp. z o.o.,
  • prezentacja dodatkowa – pojazdy użytkowe marki PEUGEOT dla instalatorów.

ARENA TECHNOLOGII
Prezentacja klimatyzatorów Split oraz central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła o wydajności do 1000 m3/h. W Arenie będzie można zobaczyć wyroby zgłoszone przez wystawców: Action Energy/Aux, Elektronika SA/Mitrubishi Heavy Industries, Free Polska/Gree, Grupa Klima-Thermkaisai, Lindab/Mistral, Ventia/Alpicair, Scrol/Vivax, Thermosilesia/Rotenso a także Aereco Wentylacje, Alnor Systemy Wentylacji, Clima Gold, Frapol, Harmann Polska, Hestor, Klima-Therm, Lindab, Ventermo, Ventia, Vents Group, Zehnder (zgłoszone produkty).

KONKURS NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2018
Do konkursu Najciekawszy Produkt 2018 zgłoszonych zostało 56 produktów w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja. Głosowanie odwiedzających na najciekawszy produkt targów odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2018, a ogłoszenie wyników i laureatów konkursu odbędzie się w dniu 28 lutego na terenie targów (zgłoszone do konkursu produkty).

WARSZTATY PROJEKTANTA
Prezentacja projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji wiodących biur projektowych zrealizowanych w latach 2016-2017 i zgłoszonych do nagrody branżowej Stowarzyszenia Polska Wentylacja – PASCAL 2018. Ideą nagrody PASCAL 2018 jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, honorowanie autorów instalacji – osób i firm – za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz rzetelność zawodową (nominowane projekty).

WARSZTATY CHŁODNICZE
Warsztaty przygotowane wspólnie z Fundacją Ochrony Klimatu Prozon. Bloki tematyczne: Panel Wiedzy i Praktyki, Chłodnictwo Oparte Na CO2, Mini Laboratorium i punkt konsultacyjny (program warsztatów).

STREFA WIEDZY
W Strefie wiedzy, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja, można będzie zaopatrzyć się w literaturę fachową w stoisku Księgarnia SPW, zapoznać się z projektami instalacji zgłoszonymi do Nagrody Pascal 2018 oraz wziąć udział w konkursie dwumiesięcznika Cyrkulacje i wygrać SKUTER Peugeot .

Bilet wstępu na targi można zakupić na: http://rejestracja.forumwentylacja.pl/

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas