FacebookGoogle+

Purmo wchodzi na rynek Smart Home

Rettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wchodzi na rynek Smart Home, wprowadzając do swojej oferty system TempCoE3. Umożliwia on nie tylko sterowanie ogrzewaniem, ale też oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak zraszacze czy brama garażowa.

TempCoE3 stanowi całkowitą nowość w asortymencie koncernu Rettig ICC, który znany jest przede wszystkim jako producent grzejników oraz systemów rurowych i systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Decyzja Purmo o wejściu w segment Smart Home wynika z rosnącego zainteresowania użytkowników automatyką domową. Zgodnie z wynikami badań, które zostały przeprowadzone w Polsce przez Purmo, aż 97% respondentów dostrzega ewidentny wzrost zainteresowania tematem inteligentnego domu wśród swoich klientów. Informacje te są o tyle istotne, że grupą badaną byli instalatorzy, czyli osoby związane bezpośrednio z rynkiem i odpowiadające na jego potrzeby.

Szacuje się, że rynek inteligentnych rozwiązań dla domów wart jest blisko 30 mld USD, a wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych czterech lat wzrośnie on dwukrotnie. Jednocześnie klienci coraz częściej szukają ekosystemu współpracujących ze sobą rozwiązań pochodzących od jednego producenta, bo mnogość technologicznych standardów sprawia, że urządzenia od różnych dostawców czasem zwyczajnie ze sobą nie współpracują. Chcemy tę sytuację wykorzystać. Nasz system Smart Home bezproblemowo współpracuje z innymi rozwiązaniami Purmo, co wpływa na bezawaryjność układu sterowania ciepłem. Dodatkowo produkt ten był wcześniej testowany na rynkach zachodnich, co pozwoliło nam wyeliminować wszelkie błędy powstałe na etapie projektowania – tłumaczy Marcin Kotarski z Purmo.

Nie tylko sterowanie ogrzewaniem

Purmo w swoim nowym projekcie postawiło przede wszystkim na prostotę i wszechstronność obsługi przy jednoczesnej możliwości wdrożenia systemu zarówno w inwestycjach na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Sercem systemu jest centralny moduł z opcją łączności bezprzewodowej Wi-Fi – Touch E3. System radzi sobie zarówno z obwodami elektrycznymi, jak i hydraulicznymi. Ta elastyczność umożliwia nie tylko sterowanie komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu poprzez użycie sterowników dla ogrzewania, bądź klimatyzacji, ale także urządzeniami zewnętrznymi np. oświetleniem, zraszaczami ogrodowymi, bramą wjazdową lub garażową i innymi. Systemem można sterować na odległość wykorzystując witrynę WWW i/lub aplikację na smartfona i tablety – CleverTouch Gen.2.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas