FacebookGoogle+

Panattoni zbudował „ekologiczny” cross-dock dla DB Schenker

Panattoni Europe, wybudował dla DB nowoczesny obiekt logistyczny dla DB Schenker w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem. Inwestycja o powierzchni 9,3 tys. m2 powstała w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Obiekt w całości wyposażony został w oświetlenie typu LED i dodatkowo wzbogacony o system dynamicznego sterowania (rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie natężenia oświetlenia w zależności od obecności światła naturalnego np. wpadającego do pomieszczenia przez świetliki dachowe). Na dachu zamontowane zostały kolektory słoneczne podgrzewające wodę użytkową w części biurowej, a kotłownia wyposażona została w piec kondensacyjny. Zastosowano również instalacje technologiczne umożliwiające rekuperację, czyli odzysk ciepła nawet w 80%, a do toalet w budynku biurowym wykorzystana jest woda deszczowa.

W porównaniu do tradycyjnego terminalu logistycznego, rozwiązania te pozwolą zmniejszyć dwukrotnie zużycie energii, zredukować emisję CO2 o 230 ton rocznie, zmniejszyć pobór mocy do 60% i zaoszczędzić 3 tys. litrów wody dziennie.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas