FacebookGoogle+

Promar wykonał pierwszą instalację systemu Imperius

Promar, polska firma specjalizująca się w optymalizacji zużycia energii i mediów, ma za sobą inaugurację nowego narzędzia do zdalnego zarządzania i monitorowania instalacji HVAC oraz OZE – systemu Imperius. Pod koniec ubiegłego roku przedsiębiorstwo na zlecenie spółki Wodbar podłączyło do niego 66 węzłów cieplnych, dwa lokalne źródła ciepła oraz trzy hydrofornie pracujące na potrzeby ujęć wody pitnej dla miejscowości Barcin i Piechcin (woj. kujawsko-pomorskie). Spółka zapowiada, że to dopiero początek implementacji nowego systemu.
Dzięki zastosowaniu rozwiązania, jakim jest Imperius, klient – w tym wypadku ciepłownia – może na bieżąco monitorować interesujące go parametry każdego z elementów objętych systemem i na tej podstawie nie tylko ustalać rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło czy wodę, lecz także szybciej reagować na pojawienie się ewentualnych awarii. Każde odchylenie parametrów pracy instalacji od ustalonych indywidualnie norm jest automatycznie zgłaszane przez system. Zarówno my, jak i klient dysponujemy więc taką informacją w czasie rzeczywistym i możemy odpowiednio zareagować – tłumaczy Bartosz Marciniak, prezes firmy Promar.
Aktualnie Promar wdraża system Imperius w kolejnych miejscach – w fabryce taboru szynowego Alstom Konstal w Chorzowie oraz pilotażowo w Monpellier we Francji i Vransku na Słowenii.
Imperius jest systemem informatycznym, który umożliwia zdalne monitorowanie pracy instalacji HVAC oraz OZE w modelu chmurowym, czyli zarządzanie nimi bez konieczności budowy i posiadania własnej infrastruktury IT. System pozwala na bieżące kontrolowanie i sterowanie kluczowymi parametrami pracy instalacji i urządzeń oraz generowanie analiz porównawczych i historycznych tych wskaźników. Jest w pełni skalowalny – przygotowany do obsługi dowolnej liczby obiektów, które można przyłączać także w trakcie korzystania z systemu. Dostęp do systemu dla użytkownika odbywa się za pomocą sieci Internet poprzez szyfrowane połączenie, a zebrane dane są zabezpieczone i dostępne w tzw. chmurze.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas