Facebook

Bydgoszcz gościła branżę wod-kan

SI_2014_06Przez trzy dni – od 20 do 22 maja – Bydgoszcz po raz kolejny stała się miejscem spotkania specjalistów z branży wodociągów i kanalizacji. W XXII Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan wzięło udział 370 firm.

Spośród 370 uczestniczących w targach firm, 91 pojawiło się w Bydgoszczy po raz pierwszy. 60 wystawców przejechało spoza Polski – z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Chin, Słowacji, Włoch, Finlandii, Litwy, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych.
Pod względem liczby wystawców Wod-Kan plasuje się jedynie za odbywającymi się co dwa lata targami Wasser Berlin, a przed Aqua Ukraine, włoskimi H2O Accadueo czy hiszpańskimi Alicante Natura. Łączna powierzchnia zajmowana przez tegoroczną wystawę przekroczyła 15 tys. m2. Targi odwiedziło niemal 10 tys. osób.
Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Stanisław Gawłowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Paweł Orłowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Bydgoskie targi odwiedził również wicepremier,
Minister Gospodarki Janusz Piechociński.
Co roku targom Wod-Kan towarzyszą wydarzenia o charakterze merytorycznym. Drugiego dnia imprezy Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie zorganizowała m.in. konferencję „Odnawialne Źródła Energii – szansa dla branży?”,  dotyczącą możliwości budowy OZE w mniejszych oczyszczalniach.
Także wystawcy mieli możliwość organizacji tematycznych prezentacji,  dyskusji i sympozjów. Z tej okazji skorzystały m.in. firmy FU-WI, Sygnity, Enspirion, Bentley Systems czy ZWiK Grodzisk Mazowiecki.
Wystawa przyniosła wiele nowości technicznych, co świadczy o stałej aktywności producentów i ich dążeniu do wprowadzaniu innowacji oraz modyfikacji istniejących rozwiązań. To wyraźny sygnał, że pomimo zawirowań ekonomicznych, branża przez cały czas się rozwija.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas