Facebook

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja w nowym miejscu

SI_2014_04Dwunasta edycja Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja odbyła się w dniach 5-6 marca 2014 r. na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie. Zmiana lokalizacji dobrze wpłynęła na kondycję imprezy.

Na tegorocznej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, na powierzchni ponad 5 000 m2 zaprezentowało się 116 wystawców. Targi odwiedziło ponad 3 200 zwiedzających.
Podczas dwudniowego spotkania specjaliści branżowi – producenci, dystrybutorzy, instalatorzy, projektanci, użytkownicy instalacji, inwestorzy i firmy wykonawcze, pracownicy naukowi – mogli zapoznać się z nowościami na rynku, wysłuchać wykładów i prezentacji oraz porozmawiać o sytuacji w branży.
Pośród wystawców znalazły się m.in. firmy: Aereco, Alnor, Belimo Siłowniki, Berlinerluft, BH-RES, BSH Klima, Ciecholewski Wentylacje, Cool, Daikin, Darco, Elektronika, Harmann, Iglotech, Juwent, Klima-Therm, Mercor, Rehau, Samsung, Smay, Testo, Toshiba, Uniwersal, Ventia, Venture Industries czy Ziehl-Abegg.
Edycja 2014 odbyła się w nowej lokalizacji. Centrum targowo-konferencyjne MT Polska w Warszawie spełniło oczekiwania wystawców i odwiedzających. Ekspozycja oraz wydarzenia towarzyszące odbyły się w jednej hali targowej. Infrastruktura dała nowe możliwości ekspozycji i promocji. Odwiedzający zyskali dogodny dojazd oraz parking.
Po raz pierwszy został też zorganizowany transport autokarowy z Gdańska, Poznania, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Rzeszowa. Korzystającym z tego środka transportu specjalistom z branży zaoferowano przejazd w obie strony, bilet wstępu na targi, komplet materiałów promocyjnych oraz poczęstunek w autokarze i na targach.
Zapoczątkowana w 2013 r. Arena Technologii była w tym roku kontynuowana. Tematem przewodnim ekspozycji umieszczonej w centralnym punkcie targów były rekuperatory i małe centrale wentylacyjne. Zwiedzający mogli obejrzeć w tym miejscu 20 nowoczesnych produktów.
W konkursie na Najciekawszy Produkt targów zwiedzający głosowali w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja, bezpieczeństwo pożarowe. Nowością był elektroniczny system oddawania głosów – do głosowania upoważniał imienny identyfikator z kodem kreskowym. O wyróżnienie ubiegało się 39 zgłoszonych rozwiązań.
Ekspozycji targowej towarzyszył blok dwudniowych, merytorycznych seminariów. W dwóch salach seminaryjnych na łącznie 300 osób odbyło się 48 wystąpień z zakresu klimatyzacji, wentylacji, energii i wentylacji pożarowej. Program uzupełniło 14 prezentacji inżynierskich prowadzonych przez wystawców.
Na zaproszenie Stowarzyszenia Polska Wentylacja, organizatora targów, po raz pierwszy na Forum zaprezentowało się Stowarzyszenie Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA. Prowadzone w języku angielskim wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem.
Tematyka wystąpień władz i zarządu EVIA objęła m.in. dyrektywę europejską Ekoprojekt. Pełen wykaz seminariów można znaleźć na www.forumwentylacja.pl a materiały seminaryjne w postaci książki są dostępne on-line.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas