Facebook

Filtrujące zawory kątowe Schell Comfort

SI_09_2013Regulacyjne zawory kątowe Schell Comfort z długowiecznym filtrem wychwytują nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogące przedostać się do dalszych elementów instalacji. Ich zastosowanie pozwala chronić wrażliwe mechanizmy armatury przed uszkodzeniem.

Armatura to ważny element funkcjonalny łazienki. W trakcie użytkowania wewnętrzne mechanizmy baterii są jednak narażone na uszkodzenie przez wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z instalacji wodnej. Wyposażone w filtr regulacyjne zawory kątowe Schell Comfort pozwalają chronić armaturę przed tego rodzaju zagrożeniami.

Zawory kątowe z filtrem chronią wrażliwą armaturę przed uszkodzeniami mechanicznymi

Zawory kątowe z filtrem chronią wrażliwą armaturę przed uszkodzeniami mechanicznymi

Zastosowanie

W instalacjach wodociągowych, mających często po 50-60 lat, krążą między innymi drobiny piasku czy fragmenty rdzy. Wraz z wodą pod ciśnieniem przedostają się one do lokalnych sieci i armatury czerpalnej, powodując jej stopniowe niszczenie. Najbardziej wrażliwym elementem baterii jest ceramiczny regulator strumienia wody, stosowany w modelach jednouchwytowych. Jego ewentualne uszkodzenie lub zabrudzenie powoduje problemy z regulacją temperatury i przepływu wody. Osad dostający się do wnętrza armatury zatyka ją, prowadząc do zmniejszenia ciśnienia wody. Dlatego wielu producentów zaleca demontaż i czyszczenie głowicy oraz perlatora baterii co pół roku. Łatwiejszym i pewniejszym sposobem na ochronę mechanizmu jest zatrzymanie zanieczyszczeń z instalacji wodnej tuż przed baterią. Zapewniają to regulacyjne zawory kątowe Schell Comfort wyposażone w filtry z tworzywa sztucznego, wyłapujące małe elementy o wielkości od 500 do nawet 100 mikrometrów. Filtry można wyczyścić w szybki i mało kłopotliwy sposób, bez potrzeby demontażu armatury.

Zawór Schell Comfort z filtrem

Zawór Schell Comfort z filtrem

 Zawór Schell Comfort został wyposażony w filtr z tworzywa sztucznego, który zapewnia długi i bezawaryjne działanie


Zawór Schell Comfort został wyposażony w filtr z tworzywa sztucznego, który zapewnia długi i bezawaryjne działanie

Właściwości

Na rynku można spotkać wiele modeli zaworów z filtrem. Kluczowym kryterium doboru jest typ armatury, jakość wykonania zaworu oraz łatwość jego użytkowania. W ofercie Schell występują zawory regulacyjne z filtrem normalnym (0,5 mm) – dla tradycyjnych baterii jednouchwytowych – i dokładnym, wyłapującym bardzo małe cząstki o wielkości nawet 0,1 milimetra. Te drugie są zalecane zwłaszcza do stosowania z armaturą elektroniczną.
Przy projektowaniu zaworów z tej serii położono szczególny nacisk na komfortową obsługę i trwałość. Filtr można bardzo łatwo zdemontować i wyczyścić, bez użycia profesjonalnych narzędzi. Wystarczy go odkręcić, na przykład za pomocą monety, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą. Elementy filtracyjne w armaturze z serii Schell Comfort charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Zostały one wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie ulega wpływom wody i korozji, co może się zdarzać w przypadku często stosowanych filtrów metalowych. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli motylkowych, zawory kątowe Schell zostały wyposażone w poręczne, rowkowane pokrętło, które pozwala na wygodną regulację. Odseparowana komora smarna zabezpiecza wrzeciono, dzięki czemu mechanizm nie ulega zapieczeniu i działa lekko nawet po wielu latach użytkowania. Wydłużony czas eksploatacji zaworów z serii Schell Comfort zapewnia również podwójne uszczelnienie typu O-ring i odporna na wyrwanie mosiężna złączka.
Ceny produktów:
• regulacyjny zawór kątowy Schell Comfort z filtrem normalnym 500 mm, cena katalogowa: 55,90 zł netto,
• regulacyjny zawór kątowy Schell Comfort z filtrem dokładnym 100 mm i blokadą strumienia zwrotnego, cena katalogowa: 130,70 zł netto.
Więcej informacji o zaworach Comfort zamieszczono na stronie www.schell.eu.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Schell

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas