Facebook

Zawór kombinowany Schell Comfort

SI_03_2013Bez względu na to, jakiego rodzaju baterie stosowane są w kuchni czy łazience, instalacja wodna powinna być wyposażona w zawory, które pozwalają na odcięcie wody w razie awarii. W tym celu można stosować zawory regulacyjne, montowane w instalacji tuż przed punktem poboru wody, które dodatkowo pozwalają kontrolować zużycie wody. W sytuacji, gdy wymagane jest podłączenie dodatkowego urządzenia, rozwiązaniem może być zawór kombinowany Schell Comfort – umożliwiający regulację dopływu wody do obydwu przyborów bez potrzeby przebudowy instalacji.

Zawory pełnią w instalacji wodnej ważne funkcje odcinania i regulacji. Ich obecność nabiera największego znaczenia podczas awarii baterii lub pęknięcia wężyka zimnej wody. Zawory kątowe czy kulowe pozwalają wtedy odciąć urządzenie od instalacji wodnej zapobiegając zalaniu pomieszczenia. Wygoda takiego rozwiązania polega na możliwości odcięcia dopływu medium tylko do danego urządzenia w razie jego awarii, bez potrzeby wyłączania wody w całym domu lub pomieszczeniu. Natomiast zawory regulacyjne dają dodatkową zaletę w postaci możliwości oszczędzania wody.

Zawór kombinowany Schell Comfort pozwala na regulację przepływu zimnej wody do dwóch urządzeń z jednego podejścia

Zawór kombinowany Schell Comfort pozwala na regulację przepływu zimnej wody do dwóch urządzeń z jednego podejścia

Zawór kombinowany Schell Comfort

Zawór kombinowany Schell Comfort pozwala na regulację przepływu zimnej wody do dwóch urządzeń naraz z jednego podejścia. Upraszcza to znacznie prace montażowe, szczególnie w przypadkach, gdy do istniejącej już instalacji konieczne jest bezpieczne podłączenie dodatkowego urządzenia w postaci zmywarki czy pralki. Solidne, mosiężne wykonanie zapewnia wysoką trwałość i bezawaryjną pracę. Zawór posiada błyszczące, estetyczne wykończenie, co sprawia, że harmonijnie komponuje się z wystrojem nowoczesnej łazienki.

Funkcjonalność
Zawór kombinowany Schell Comfort reguluje natężenie przepływu wody w instalacji. Jego wstępne ograniczenie – jeszcze przed baterią – pozwala zaoszczędzić wodę i wyeliminować ryzyko nadmiernego zużycia podczas rutynowych czynności, jak mycie rąk czy zmywanie naczyń. Rozwiązanie ze zintegrowanym zaworem przyłączeniowym dla urządzeń gospodarstwa domowego pozwala na uproszczenie budowy instalacji lub jej szybką przeróbkę w sytuacjach, gdy potrzebne jest podłączenie naraz dwóch przyborów, takich jak bateria i pralka, czy bateria i zmywarka. Strumień wody można łatwo i wygodnie regulować za pomocą poręcznego pokrętła Comfort i oddzielnej głowicy z komorą smarną, która działa lekko nawet po wielu latach użytkowania. Zawór został ponadto wyposażony w podwójną blokadę strumienia zwrotnego. Zapobiega ona cofaniu się wody do instalacji i jej skażeniu w przypadku występowania podciśnienia w rurach, co czasem zdarza się podczas awarii wodociągu. Zawór może dodatkowo posiadać filtr o dokładności 500 mikrometrów na podłączeniu do baterii, który stanowi ochronę armatury i zwiększa higienę użytkowania. W celu wyczyszczenia, filtr wystarczy zdemontować za pomocą śrubokręta lub monety i wypłukać pod bieżącą wodą. Odporna na wyrwanie złączka ze stożkiem zaciskowym Schell pozwala na szybkie i szczelne połączenie z instalacją zimnej wody. Zawory kombinowane Schell Comfort są oferowane również w wersjach z samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym ASAG easy.

Wzornictwo

Zawory kątowe podłączane najczęściej tuż pod umywalką to widoczny element instalacji, dlatego też armatura Schell Comfort została wyprodukowana z dbałością o wygląd zewnętrzny. Urządzenie dyskretnie komponuje się z aranżacją łazienki, dzięki czemu sprawdza się zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy nie ma możliwości zabudowy przestrzeni pod umywalką. Zawór ma eleganckie pokrętła i estetycznie wykonaną rozetę na przyłączu montowanym do instalacji w ścianie. Miękkie linie i smukła budowa korpusu sprawiają, że zawór swoim wyglądem może dopasować się do wielu rodzajów nowoczesnych baterii, tworząc spójną całość z resztą armatury. Cena katalogowa netto produktu wynosi od 61,26 do 98,96 zł.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Schell

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas