Facebook

Garażowy zawór czerpalny Schell Comfort

SI_06_2015Garaż powinien być rozplanowany w sposób wygodny i funkcjonalny. Oprócz dużej przestrzeni do manewrowania, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, ogrzewanie i dostęp do bieżącej wody. Z myślą o praktycznym rozwiązaniu dostarczania wody do garażu i ogrodu firma Schell zaprojektowała zawór czerpalny z dwoma punktami poboru.

Oprócz zabezpieczenia auta, garaż spełnia również inne funkcje użytkowe. Wykonywane w nim prace wymagają często użycia substancji brudzących – smarów, olejów rozpuszczalników – a dodatkowo może on pełnić rolę myjni samochodowej, warsztatu majsterkowicza czy punktu czerpalnego na potrzeby podlewania ogrodu. Dlatego też dostęp do bieżącej wody jest ważnym aspektem eksploatacji tego miejsca. Zamiast tradycyjnej baterii warto rozważyć montaż wielofunkcyjnego zaworu czerpalnego, który pełni jednocześnie funkcję kranu i zaworu podłączeniowego do węża ogrodowego.

Oprócz zabezpieczenia auta, garaż spełnia  również inne funkcje użytkowe – ważnym aspektem jest  zabezpieczenie w nim  dostępu  do bieżącej wody

Oprócz zabezpieczenia auta, garaż spełnia również inne funkcje użytkowe – ważnym aspektem jest zabezpieczenie w nim dostępu do bieżącej wody

Zawór czerpalny kombinowany Schell Comfort

Zawór czerpalny kombinowany Schell Comfort powstał z myślą o więcej niż jednym zastosowaniu. W przedniej części armatury znajduje się wylewka z perlatorem, która tak jak tradycyjna bateria służy do mycia rąk czy płukania przyrządów do czyszczenia. Natomiast w przypadku potrzeby umycia samochodu czy podlania ogrodu, do zaworu można szybko i łatwo podłączyć wąż – do złączki na dole korpusu. Możliwe jest przy tym jednoczesne korzystanie z perlatora i węża. Strumienie wody można regulować niezależnie, za pomocą osobnych pokręteł. Duży rozmiar i profilowany kształt uchwytów ułatwia manewrowanie. Wrzeciono zaworu zostało umieszczone w odseparowanej komorze smarnej, dzięki czemu mechanizm działa lekko, nawet po upływie długiego czasu.

Zawór kombinowany czerpalny Schell Comfort

Zawór kombinowany czerpalny Schell Comfort

Wykonanie

Elementy wyposażenia garażu muszą przede wszystkim bezawaryjnie spełniać swoje funkcje, jednak aspekt estetyczny nie jest tu całkiem bez znaczenia. Zawór kombinowany czerpalny Schell Comfort zaprojektowano z uwzględnieniem ergonomii oraz harmonijnego designu. Armatura z tej serii jest wykonywana w całości z wysokiej jakości mosiądzu, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę. Metaliczna, chromowana powierzchnia oraz geometria dwufunkcyjnej armatury sprawiają, że posiada ona subtelny wygląd. Gładka powierzchnia korpusu umożliwia szybsze spływanie wody oraz jest łatwa w utrzymaniu w czystości.
Cena katalogowa zaworu kombinowanego Schell to 167,55 zł netto.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Schell

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas