Facebook

Branża paliw biomasowych spotkała się w Bydgoszczy

SI_07_08_2015W dniach 16-18 czerwca w bydgoskiej hali Łuczniczka odbyły się XII Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu Pellets-Expo & Brykiet-Expo oraz po raz drugi – Międzynarodowe Targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu Biogaz-Expo.

W ciągu ostatnich kilku lat branża biomasowa przeżywała zawirowania. W cieniu współspalania biomasy na dużą skalę z węglem, nie rozwinęła się produkcja biomasy na plantacjach roślin energetycznych ani jej przetwarzanie na paliwa w postaci peletów i brykietów. Jednak pomimo niesprzyjających okoliczności, z danych BAPE wynika, że w Polsce w 2014 r. produkcja peletów wzrosła. Wpływ na poprawę sytuacji ma m.in. nowa ustawa o OZE.
W trakcie trzech dni bydgoskich targów swoją ofertę zaprezentowały firmy oferujące m.in. nowoczesne urządzenia do spalania biomasy, maszyny i urządzenia do produkcji peletów i brykietów, części zamienne, podajniki, młyny, ekopaliwa, suszarnie, rębaki, rozdrabniacze, systemy magazynowania, przechowywania czy instalacje OZE. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferowały także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.
Targom towarzyszyły wydarzenia o charakterze edukacyjnym, jak konferencja „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” czy „Biogazownia – źródło zielonej energii”. Podczas dwóch dni prezentacji dyskutowano o stanie branży biomasowej i biogazowej po wejściu w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas