Facebook

Dwie nowe wersje armatury Multiplex Trio E firmy Viega

SI_09_2011Nowe modele sterowanej elektronicznie armatury wannowej Multiplex Trio E firmy Viega posiadają elegancki design oraz dwa intuicyjne moduły obsługi. Dzięki temu armatura dobrze nadaje się zarówno do prywatnych łazienek, jak i do obiektów komercyjnych, takich jak hotele. Obie wersje zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas tegorocznych Targów ISH we Frankfurcie.

Za pomocą urządzenia Multiplex Trio E użytkownik indywidualnie ustawia temperaturę wody i poziom napełnienia wanny. Moduł zachowuje w pamięci „ulubione ustawienia” i pozwala wywoływać je w dowolnym momencie. Koncepcja wzornicza elektronicznej armatury opracowana przy współpracy ze studiem Artefakt Industriekultur została wyróżniona nagrodą „Design Plus powered by ISH”.

Rys. 1. W wersji Multiplex Trio E2 do regulacji temperatury i poziomu napełnienia wanny służą dwa moduły obsługi. Ustawienia można zapisać w pamięci i wywoływać w dowolnym momencie

Rys. 1. W wersji Multiplex Trio E2 do regulacji temperatury i poziomu napełnienia wanny służą dwa moduły obsługi. Ustawienia można zapisać w pamięci i wywoływać w dowolnym momencie

Dwa moduły obsługi

W nowych modelach armatury użytkownik wybiera swoje ulubione ustawienia za pomocą dwóch intuicyjnych, czytelnych modułów obsługi. W wersji Multiplex Trio E2 pierwszy z modułów służy do regulacji temperatury wody oraz rozpoczęcia napełniania. Drugi pozwala regulować natężenie przepływu wody oraz przełącza strumień na słuchawkę prysznicową. O bieżących parametrach informuje wąski pasek świetlny. Jego kolor w zależności od temperatury zmienia się z niebieskiego na czerwony, a intensywność barwy sygnalizuje natężenie przepływu wody. Jeśli parametry zostały wcześniej zaprogramowane przez użytkownika, armatura sama kontroluje temperaturę wody i napełnianie wanny. Kiedy określony poziom zostaje osiągnięty, następuje automatyczne odcięcie dopływu, więc nie trzeba pilnować wanny podczas jej napełniania. Wersja Multiplex Trio E3 jest jeszcze bardziej zaawansowana. Jeden z modułów obsługi wyposażono w wyświetlacz pokazujący aktualną temperaturę wody. Lekkie naciśnięcie otwiera menu użytkownika zawierające wszystkie pozostałe funkcje związane z napełnianiem wanny.
W obu nowych modelach zastosowano blokadę temperatury, która skutecznie zabezpiecza przed oparzeniem. Jeśli woda ma mieć więcej niż 38OC, należy dalej obracać moduł w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, przy czym jeden obrót zwiększa temperaturę tylko o dwa stopnie.

Rozwiązania ekologiczne

W modelu Multiplex Trio E3 na uwagę zasługuje tak zwana „funkcja statystyk”, dzięki której można sprawdzić m.in. zużycie wody w danym okresie. W połączeniu z precyzyjną regulacją poziomu napełnienia wanny pozwala to wyraźnie ograniczyć wydatki. Ponadto zapamiętywanie przez armaturę ulubionych ustawień eliminuje konieczność wielokrotnej regulacji temperatury wody w trakcie napełniania wanny, by nie była za gorąca, ani za zimna.

Rys. 2. Dzięki cyfrowej technologii armatura Multiplex Trio E3 pozwala użytkownikowi w łatwy sposób kontrolować napełnianie wanny, a także zużycie wody

Rys. 2. Dzięki cyfrowej technologii armatura Multiplex Trio E3 pozwala użytkownikowi w łatwy sposób kontrolować napełnianie wanny, a także zużycie wody

Instalacja

Wszystkie wersje Multiplex Trio E instalowane są na rancie wanny lub w dowolnym miejscu na ścianie (przy wykorzystaniu dodatkowego zestawu montażowego). Układy elektroniczne można schować pod wanną lub płytkami. Armatura przystosowana jest do wszystkich manualnych i elektronicznych kompletów odpływowo-przelewowych z serii Multiplex i Rotaplex.

Opracowano
na podstawie materiałów
firmy Viega

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas