Facebook

Branża grzewcza przyjechała na Enex

Ponad 4 700 zwiedzających odwiedziło tegoroczne Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki Enex oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. Wydarzenia odbyły się w dniach 1-2 marca w obiektach Targów Kielce. 

Targi Enex i Ekotech zgromadziły łącznie 144 wystawców. Ekspozycja zajęła 2,4 tys. m2. Organizatorzy podkreślają sukces wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz większą grupę uczestników.

Stoisko firmy Galmet

Oprócz części ekspozycyjnej, dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się konferencje i wykłady dla branży. Podczas spotkań rozmawiano o czystości powietrza, innowacjach w energetyce i elektrotechnice, elektrycznych samochodach czy odnawialnych źródłach energii. Jednym z wydarzeń towarzyszących było Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej oraz Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii  Solar+. Obecność specjalistów i ekspertów sprzyjała poszerzaniu wiedzy o sposobach na wytwarzanie i korzystanie z energii słonecznej.

Stoisko firmy Klimosz

Po raz pierwszy w ramach targów Enex zorganizowano Aleję Kotłów – miejsce doradztwa w zakresie doboru i nowości w segmencie kotłów grzewczych. Partnerem tej części wystawy była firma Defro – producent pieców klasy 5,  swoje rozwiązania zaprezentowały również: Kawah Technika Grzewcza, Klimosz, Rakoczy oraz firma SAS, która zdobyła nagrodę Targów Kielce za kocioł SAS Bio Solid wpisany na listę BAFA i posiadający certyfikat Eco Design.

Stoisko firmy Vailant

Stoisko firmy Dimplex

Wśród targowych atrakcji znalazły się także m. in.: jazdy próbne samochodem elektrycznym BMW i3, wystawa „Transformacja energetyczna Niemiec” czy Pasaż Energetyczny, gdzie swoje produkty i usługi prezentowały firmy z sektora OZE.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas