Facebook

Ikea podwaja produkcję pelletu w Polsce

Ikea Industry w Stalowej Woli rozbudowała swój tartak o linię do produkcji pelletu. Dzięki niej zakład będzie wytwarzać rocznie 60 tys. ton tego rodzaju biomasy.
Rozbudowa zakładu o linię do produkcji pelletu była naturalnym krokiem w naszym rozwoju. Oszczędność i uważne gospodarowanie surowcem są wpisane w działania Ikea. U nas nic się nie marnuje, dlatego biomasa z produkcji tarcicy trafia wprost do fabryki pelletu, którą postawiliśmy w sąsiedztwie linii przetarcia – oznajmia Piotr Książek, dyrektor produkcji w Ikea Industry Stalowa Wola.
Pellet z zakładu Ikea Industry Stalowa Wola będzie sprzedawany głównie za granicę, do krajów będących jego największymi konsumentami: Włoch, Niemiec i Danii.
Po uruchomieniu nowych linii do przetwarzania biomasy w tartaku w Stalowej Woli, zakłady Ikea Industry w Polsce będą produkować około 130 tys. ton pelletu rocznie, czyli prawie dwukrotnie więcej niż dotychczas. Poza zakładem w Stalowej Woli, pellet powstaje także w zakładach spółki w Resku i Wielbarku.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas