Facebook

Płytka uruchamiająca do WC Visign for Style sensitive

Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive wyróżnia wysokiej klasy design i elegancka powierzchnia w kolorze głębokiej czerni z szarymi elementami. Technologia elektronicznego sterowania została zaczerpnięta ze sprawdzonego systemu z modeli Visign for More sensitive. 

Nowa płytka uruchamiająca do WC Visign for Style sensitive otrzymała znak „Design Plus powered by ISH 2017” oraz prestiżową międzynarodową nagrodę iF Label, jako potwierdzenie jakości wzornictwa i konstrukcji.

Właściwości

Linia płytek uruchamiających Visign for Style firmy Viega jest przeznaczona zwłaszcza do nowoczesnych łazienek rodzinnych oraz np. łazienek hotelowych. Rozwiązanie charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania, niezawodnością i eleganckim wzornictwem. Nowy model Visign for Style sensitive stanowi kontynuację tych założeń, umożliwiając bezdotykową, higieniczną obsługę. Aby uruchomić spłukiwanie, wystarczy zbliżyć dłoń do wyróżnionego graficznie pola funkcyjnego. Większe pole symbolizuje spłukiwanie pełne, a mniejsze – przyjazne dla środowiska spłukiwanie oszczędne.

Rys. 2. Jednoznaczne oznaczenie, będące jednocześnie elementem stylistycznym, pozwala łatwo wybrać tryb spłukiwania

Nowoczesne elementy graficzne 
We współpracy ze studiem designerskim Artefakt z Darmstadt powstała koncepcja graficzna wizualizująca bezdotykowe działanie nowej płytki uruchamiającej do WC. Charakterystyczne rozwiązanie w formie okręgu nawiązuje do wzoru piksela. Aby zachować wizualną lekkość, średnica poszczególnych pikseli zmniejsza się stopniowo na zewnątrz. Nowoczesny wygląd podkreśla również niewielka grubość płytki, wynosząca zaledwie 7 mm.

Nadruk farbą luminescencyjną
Jasnoszary pikselowy znak oprócz funkcji stylistycznej pełni również inne zadanie. Delikatnie świecąc na zielono pomaga w orientacji w ciemności.
Efekt luminescencyjny powstał na bazie stosowanego w przemyśle zegarmistrzowskim święcącego w ciemności lakieru, „ładującego się” zarówno pod wpływem światła dziennego, jak i sztucznego.
Technologia spłukiwania
Elektroniczny system uruchamiający połączono z bezobsługowym i trwałym cięgnem Bowdena. Rozwiązanie to może być zasilane sieciowo lub z baterii, co sprawdza się na przykład w łazienkach remontowanych. Visign for Style sensitive montuje się tak samo, jak inne bezdotykowe płytki uruchamiające do WC firmy Viega. Można je instalować także na równi z powierzchnią ściany. Visign for Style sensitive są kompatybilne ze wszystkimi spłuczkami Viega wyprodukowanymi po 1999 roku.

Jakość wody użytkowej
Płytka Visign for Style sensitive jest przystosowana do aktywacji funkcji Hygiene+, która pozwala uniknąć stagnacji wody użytkowej. Inteligentny system Viega uruchamia automatyczne spłukiwanie po upływie określonego czasu od ostatniego użycia, zapobiegając w ten sposób stagnacji nawet w toaletach używanych sporadycznie.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Viega

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas