Facebook

Startuje czwarta edycja Akademii Danfoss

SI_2014_03Rusza czwarta edycja programu stypendialnego Akademia Danfoss, który z roku na rok daje coraz większe możliwości rozwoju uzdolnionym studentom z województwa mazowieckiego i pomorskiego. Organizatorzy programu wyłonią troje laureatów, którzy, poza stypendium o wartości 5 tys. zł, otrzymają również możliwość odbycia płatnych praktyk w spółce, a także zostaną objęci roczną opieką mentorską dedykowanych ekspertów firmy.

W ramach wspierania lokalnych społeczności Danfoss szczególnie promuje studentów z województw, na terenie których prowadzi swoje zakłady. W tym roku ma być podobnie. W tegorocznej edycji Akademii Danfoss laureaci, oprócz stypendium w wysokości 5 tys. zł, otrzymają także okazję odbycia płatnych praktyk w jednej z dwóch lokalizacji Danfoss Poland – w Grodzisku Mazowieckim lub w Tuchomiu. Poza tym półfinaliści, którzy nie otrzymają nagrody głównej, zostaną zaproszeni do drugiego etapu rekrutacji do Programu Praktyk Letnich w Danfoss.
Akademia Danfoss to szansa dla studentów, którzy już teraz myślą o swojej karierze zawodowej. Laureaci programu będą mogli zdobyć doświadczenie w międzynarodowej firmie, biorąc udział w bieżących projektach oraz wspomagając róż-norodne procesy organizacyjne, zgodne z ich profilem wykształcenia lub zainteresowaniami. Mamy 12-letnie doświadczenie we współpracy ze studentami. Danfoss od wielu lat prowadzi Program Praktyk Letnich z bardzo zadowalającymi rezultatami. Każdego roku przyjmujemy na praktyki średnio 25 studentów, z czego znaczna część współpracuje z nami w dłuższej perspektywie. Mamy wiele przykładów wewnątrz organizacji, gdy student rozpoczął współpracę od programu praktyk, a po latach jest cenionym specjalistą Danfoss czy kieruje własnym zespołem – oznajmia Marta Kropidłowska, koordynator ds. zapewniania zasobów ludzkich oraz współorganizator programu Akademia Danfoss.

Dodatkowe możliwości

Dodatkowo Akademia Danfoss oferuje laureatom możliwość otrzymania rocznej opieki mentorskiej, w ramach której będą mogli zaprojektować program według własnych potrzeb oraz rozwijać się w kierunku swoich zainteresowań pod okiem ekspertów Danfoss. Laureaci oraz półfinaliści poprzednich edycji wykorzystując możliwości jakie dała im Akademia Danfoss poznali procesy zachodzące w międzynarodowej organizacji, rozwinęli swoje umiejętności, a także sprecyzowali cele zawodowe. Kilkoro z nich zdobywa pierwsze doświadczenie wewnątrz organizacji spółki.

Harmonogram programu stypendialnego

Proces wyłaniania zwycięzców będzie składał się z pięciu etapów. W pierwszym, który potrwa do 31 marca, będą zbierane aplikacje. W kolejnym przewidziano pierwszą selekcję i rozmowy rekrutacyjne. Na tę część programu przewidziano czas od 23 marca do 9 kwietnia 2014 r. Etap ten zakończy się wyłonieniem 12 kandydatów. W kwietniu w ramach półfinału zaplanowano przeprowadzenie prezentacji przed komisją egzaminacyjną na podstawie zadanego wcześniej case study. W maju zostanie wyłonionych troje laureatów – na podstawie multimedialnego CV kandydata oraz profilu kandydata opracowanego na bazie dokumentów przygotowanych we wcześniejszych etapach programu. W tym samym miesiącu będzie miała miejsce również uroczystość wręczenia nagród.
Akademia Danfoss jest objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii, a także czołowych polskich uczelni: Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie www.danfoss.pl /akademia.

Danfoss

Danfoss jest globalną firmą działającą w takich obszarach jak HVAC, OZE oraz sterowanie silnikami elektrycznymi.
W Polsce firma posiada cztery zakłady produkcyjne: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Dwa ostatnie reprezentują dywizję Danfoss Power Solutions. Łącznie zatrudnienie we wszystkich fabrykach w Polsce wynosi około 1,4 tys. osób.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas