Facebook

Nowa generacja przepompowni Sanicubic firmy SFA

Przepompownie do ścieków umożliwiające podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych są urządzeniami coraz częściej instalowanymi i wykorzystywanymi w praktyce. Technologia stosowana w przepompowniach staje się coraz bardziej efektywna, a zarazem ekonomiczna. Francuska firma SFA, obchodząca w tym roku 60-lecie swojego istnienia, wprowadziła na rynek nową generację przepompowni serii Sanicubic. Charakteryzują się one atrakcyjnym wyglądem oraz interesującymi rozwiązaniami technicznymi.

Firma SFA posiada w swojej ofercie urządzenia odpowiadające wszystkim wymaganiom dotyczącym przepompowywania ścieków szarych i czarnych. Urządzenia z serii Sanicubic łączą funkcjonalną konstrukcję z wysoką wydajnością. Obecnie wprowadzane na rynek produkty zostały poddane kolejnym modernizacjom.

Przepompownia Sanicubic 1 WP

Przepompownia Sanicubic 1 WP

Sanicubic 1 WP, Sanicubic 2 Classic

Zmiany objęły dwa najpopularniejsze modele: Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic. Nowa generacja urządzeń charakteryzuje się ułatwionym i szybkim dostępem serwisowym. W celu wymiany silników lub systemu załączania nie ma potrzeby demontażu elementów zbiornika. Oznacza to, że wszelkie prace serwisowe czy konserwacyjne odbywają się szybko i, co istotne, w higienicznych warunkach. Obie przepompownie cechują się także w pełni automatyczną pracą z systemem sterowania i monitorowania umieszczonym poza urządzeniem, a wykonanie zbiornika w technologii IP68 pozwala na zabudowanie go w studzience bez obaw o możliwość zalania.
Obydwa produkty wyposażone są w niezawodny i sprawdzony system rozdrabniania z nożem tnącym ProX K2 wykonanym ze stali nierdzewnej. ProX K2 został opracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy SFA i wiedzę w dziedzinie przetłaczania ścieków. Jego konstrukcja znacząco minimalizuje możliwość zatkania pompy i pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych z kilku pomieszczeń sanitarnych.
Parametry tłoczenia oraz wydajności urządzeń pozostały bez zmian. Sanicubic 1 WP NM, a także Sanicubic 2 Classic NM pozwalają na przetłaczanie ścieków do 11 m w pionie i 110 m w poziomie. Wydajności wynoszą odpowiednio 12 m3/h oraz 20,5 m3/h. Warto również zwrócić uwagę, iż urządzenie Sanicubic 2 Classic NM wyposażone jest w dwa silniki. Taka koncepcja nie tylko zwiększa wydajność urządzenia, ale także jego żywotność. Pompy załączają się naprzemiennie, a w przypadku awarii jednej z nich całą pracę przejmuje druga pompa. Pozwala to na zachowanie ciągłości funkcjonowania pomieszczeń sanitarnych, co jest niezwykle ważne w obiektach komercyjnych.

Przepompownia Sanicubic 2 Classic

Przepompownia Sanicubic 2 Classic

Sanicom 2

Kolejnym urządzeniem, które przeszło zmiany w roku 2018, jest Sanicom 2. Nowy model został wyposażony w zbiornik ze specjalnym otworem rewizyjnym ułatwiającym czyszczenie lub usunięcie zatoru. Ponadto Sanicom 2 NM posiada nowe wejście o średnicy DN80 z możliwością redukcji do DN50/40. Nad prawidłowym działaniem pracy pomp czuwa specjalny Control Box, który znajduje się poza urządzeniem.

Nóż tnący ProX K2

Nóż tnący ProX K2

Sanipump

Nowością w ofercie firmy SFA jest zatapialna pompa do ścieków – Sanipump. Lekka, bo ważąca jedynie 13 kg, pompa Sanipump została wyposażona w taki sam system rozdrabniania, jak w Sanicubic 1 WP NM oraz Sanicubic 2 Classic NM, który pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych ze zbiorników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w gospodarstwach domowych, ale również w aplikacjach komercyjnych. Bardzo dobrze sprawdzi się przy wypompowywaniu wody z szamba czy osuszaniu zalanych wodą pomieszczeń.
Pompa Sanipump zasilana jest silnikiem o mocy 1500 W, który zapewnia maksymalną wysokość tłoczenia do 14 metrów i wydajność dochodzącą do 10,5 m3/h. Pompę można zanurzyć maksymalnie na głębokość 5 m.
Pompa Sanipump została ponadto wyposażona w podwójne zabezpieczenia – termiczne, zapobiegające przegrzaniu się silnika, oraz system pływakowy, który zabezpiecza pompę przed pracą „na sucho”. Ponadto dzięki pływakowi pompa pracuje automatycznie, czyli załącza się tylko kiedy poziom ścieków osiągnie określoną wysokość 400 mm i wyłącza, kiedy opadnie do 100 mm. Ważną cechą urządzenia jest również możliwość pompowania ścieków o temperaturze do 70OC w cyklach do 5 minut.

W nowych urządzeniach z serii Sanicubic, wymiana silników i systemu załączania odbywa się bez konieczności odłączania elementów zbiornika

W nowych urządzeniach z serii Sanicubic, wymiana silników i systemu załączania odbywa się bez konieczności odłączania elementów zbiornika

Przepompownia Sanicom 2

Przepompownia Sanicom 2

Pompa Sanipump

Pompa Sanipump

Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Serwisem zajmuje się sieć 55 punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.
Więcej informacji na temat urządzeń SFA znajduje się na stronie internetowej www.sfapoland.pl.

Marcin Wojciechowski
Autor pracuje w firmie SFA
jako specjalista ds. marketingu

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas