Facebook

Złączka przejściowa Megapress firmy Viega

Instalacje wody użytkowej w starszych budynkach są często wykonane z ocynkowanych rur stalowych. Dlatego do oferty systemu Megapress firmy Viega wprowadzono nową złączkę przejściową z brązu. Pozwala ona na remont lub rozbudowę takich instalacji przy użyciu rur z miedzi lub stali nierdzewnej. Dzięki nowoczesnej technice połączeń zaprasowywanych przejście na inny materiał trwa zaledwie kilka minut. Nowa złączka przejściowa Megapress z profilem SC-Contur jest dostępna w siedmiu rozmiarach od ½” x 15 mm do 2” x 54 mm. Zielona kropka na kształtkach jednoznacznie informuje, że mogą one być stosowane w instalacjach wody użytkowej. 

Zdecydowana większość Polaków mieszka w budynkach starszego typu. Instalacje zimnej wody użytkowej są tam często wykonane ze stali ocynkowanej. Może to oznaczać duże utrudnienia w przypadku remontu lub rozbudowy takiej instalacji, jeśli wykonawca chciałby zastosować rury z miedzi lub stali nierdzewnej. Rozwiązaniem tego problemu jest nowa złączka przejściowa Megapress firmy Viega wykonana z brązu. Pozwala ona łączyć rury wykonane z dwóch różnych materiałów przy wykorzystaniu szybkiej i ekonomicznej techniki połączeń zaprasowywanych na zimno.

Montaż
Montaż jest wyjątkowo prosty: wystarczy nałożyć złączkę przejściową na oczyszczoną końcówkę ocynkowanej rury stalowej, zaznaczyć głębokość wsunięcia i zaprasować przy użyciu zaciskarki Viega ze szczękami systemowymi Megapress lub Sanpress. Nie potrzeba tu żadnych dodatkowych narzędzi. Używając złączki przejściowej z brązu należy jedynie przestrzegać kolejności łączenia metali szlachetnych i nieszlachetnych w kierunku przepływu, tak jak we wszystkich instalacjach mieszanych.

Profil SC-Contur
Na obu końcach złączki przejściowej Megapress znajduje się opatentowany profil SC-Contur, wymuszający nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Dzięki temu rozwiązaniu niezaprasowane przez nieuwagę połączenie jest natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po prawidłowym zaciśnięciu złączki pozostają trwale szczelne.

Szeroka oferta systemowa
System Megapress pozwolił na wykorzystanie zalet techniki zaprasowywania na zimno w instalacjach z grubościennych rur stalowych, co wcześniej nie było możliwe. Oferta obejmuje wszystkie elementy o wymiarach od 3/8 do 4”, niezbędne do budowy instalacji grzewczych, chłodniczych i gaśniczych oraz systemów przemysłowych, np. sprężonego powietrza.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Viega

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas