Facebook

Regulator Bosch EasyControl CT200

Nowy regulator Bosch EasyControl CT200 umożliwia sterowanie pracą kotła grzewczego oraz instalacją ogrzewania i c.w.u. poprzez bezprzewodową komunikację z elektronicznymi głowicami termostatycznymi na grzejnikach. Urządzenie o nowoczesnym designie zapewnia zwiększenie sezonowej efektywności energetycznej systemu ogrzewania nawet o 5%.

Oferta Junkers-Bosch poszerzyła się o nowy system sterowania pracą kotła grzewczego poprzez bezprzewodową komunikację między podłączonym do kotła regulatorem a elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi. Regulator Bosch EasyControl CT200 może obsłużyć do 24 niezależnych stref z indywidualnymi programami czasowymi i 64 głowicami termostatycznymi w standardzie radiowym. Z jego pomocą można więc ustalić różne zakresy temperatur i harmonogramy ogrzewania nawet dla 24 pomieszczeń w domu. Nowy system daje też możliwość dostosowania pracy urządzeń grzewczych do pogody, poprzez podłączenie czujnika temperatury zewnętrznej lub poprzez wykorzystanie informacji pogodowych pobranych z Internetu. Bosch EasyControl CT200 oferuje także możliwość programowania czasów podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Design, sterowanie mobilne

Nowatorski design regulatora CT200, dostępnego z frontem w kolorze białym lub czarnym, jest estetycznie spójny z wzornictwem kotłów kondensacyjnych Bosch Condens. Poprzez regulator wyposażony w dotykowy wyświetlacz z wbudowanym czujnikiem ruchu, który ogranicza zużycie energii elektrycznej, można w intuicyjny sposób zarządzać systemem grzewczym. Drugą opcją jest sterowanie systemem za pomocą urządzeń mobilnych (jedna instalacja może być zarządzana z poziomu 10 smartfonów czy tabletów). Współpraca z urządzeniami mobilnymi umożliwia również automatyczne wykrywanie obecności użytkowników w domu
i automatyczne dostosowanie temperatury w pomieszczeniach.

Oszczędności inwestycyjne

Dzięki bezprzewodowej komunikacji regulatora CT200 z elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi nie zachodzi konieczność instalowania w domu kilku obiegów grzewczych, co minimalizuje ilość materiałów i robocizny potrzebnych do wykonania instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Podczas pracy systemu na podstawie informacji o aktualnych i zaprogramowanych temperaturach w poszczególnych pomieszczeniach, regulator CT200 analizuje potrzeby cieplne budynku i przekazuje odpowiednią informację do kotła, umożliwiając modulację jego pracy i ograniczenie zużycia gazu.

Rozwiązanie zostało docenione podczas tegorocznych Targów Instalacje
w Poznaniu, w trakcie których rozstrzygnięto konkurs Lider Instalacji 2018. Jury, które oceniało zgłoszone do konkursu produkty, przyznało regulatorowi EasyControl CT200 Bosch nagrodę w kategorii „energooszczędność”.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas