Facebook

Klimatyzatory Rittal Blue e+ do zabudowy dachowej

Energooszczędne klimatyzatory Blue e+ Rittal są obecnie dostępne także w wersji dachowej. Urządzenia te przeznaczone są do szaf sterowniczych o wymiarach 800 x 600 mm (szer. x gł.) i mają moc chłodniczą 1,3 kW. Tego typu klimatyzacja jest dostępna także w połączeniu z nową szafą sterowniczą VX25, jako w pełni zintegrowane rozwiązanie.

Nowe klimatyzatory do zabudowy dachowej serii Blue e+, tak samo jak dotychczasowe urządzenia do montażu naściennego, pracują w połączeniu z ciepłowodem „heat pipe” oraz z tradycyjną technologią sprężarkową. Ponieważ chłodzenie za pomocą „heat pipe” nie wymaga ani sprężarki, ani pompy, zużycie energii jest bardzo niewielkie. Zasilania elektrycznego wymagają jedynie wentylatory służące do transportu powietrza przez wymienniki ciepła. Ta metoda chłodzenia działa szczególnie efektywnie wówczas, gdy istnieje różnica temperatur między wnętrzem szafy sterowniczej a otoczeniem.

Dodatkowa sprężarka w klimatyzatorze działa tylko wtedy, gdy potrzebna jest większa moc chłodnicza. Również chłodzenie sprężarkowe jest bardzo energooszczędne: wszystkie aktywne komponenty są wyposażone w napędy z regulacją obrotów. Dlatego moc chłodnicza zostaje zawsze dokładnie dopasowana do potrzeb, dzięki czemu maleje zużycie energii. W sumie urządzenia serii Blue e+, w zależności od warunków otoczenia i zastosowania, oszczędzają średnio 75% energii w porównaniu ze zwykłym klimatyzatorem sprężarkowym. Mniejsze wahania temperatury wewnątrz szafy sterowniczej przyczyniają się do dłuższej żywotności zainstalowanych komponentów.

Nowe urządzenia są ponadto wyposażone w zasilanie wielonapięciowe, co umożliwia bezproblemową eksploatację ze wszystkimi standardowymi napięciami i częstotliwościami sieciowymi.

Intuicyjna obsługa
Intuicyjna obsługa klimatyzatora odbywa się za pomocą wyświetlacza dotykowego w przedniej części urządzenia. Służy on do wprowadzania podstawowych ustawień i wyświetlania komunikatów statusowych. Wyświetlacz dotykowy może być także zintegrowany z drzwiami szafy sterowniczej. Opcjonalnie dostępny jest również interfejs IoT, który pozwala na łatwą integrację klimatyzatora ze środowiskiem Przemysłu 4.0.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas