Facebook

10. Targi Techniki Gazowniczej Expo-Gas

Niemal 3700 branżowych zwiedzających odwiedziło od 24 do 25 kwietnia 2019 roku 10. Targi Techniki Gazowniczej Expo-Gas. Swoje produkty i rozwiązania zaprezentowały 104 przedsiębiorstwa. Ekspozycję uzupełniły stojące na wysokim poziomie merytorycznym konferencje i prezentacje.

Hale Targów Kielce, od 24 do 25 kwietnia 2019 roku po raz dziesiąty przyciągnęły wielu zwiedzających – tym razem za sprawą 104 wystawców. Prezentowane były sieci, urządzenia i odbiorniki gazowe, aparatura kontrolno-pomiarowa stosowana w gazownictwie. Na stoiskach można było spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Wystawcy tegorocznej edycji podkreślali główny atut wystawy, jakim była wysoka frekwencja branżowych zwiedzających.

Merytorycznie o gazie

Podczas pierwszego dnia Targów Expo-Gas 2019 odbyło się znaczące merytorycznie spotkanie dla polskiej branży gazowniczej, zatytułowane „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu” zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Pierwsza sesja konferencji dotyczyła efektywności energetycznej w gazownictwie. Dyskutowano, m.in. o efektywności energetycznej i odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. W kolejnej poruszono tematy dotyczące ograniczenia kosztów eksploatacji w transporcie gazu. Rozmawiano o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych i wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych. Uczestnicy spotkania uzyskali wiedzę dotyczącą minimalizacji kosztów transportu gazu, między innymi poprzez nakładanie powłok wewnętrznych.

Uroczysty wieczór

Tradycyjnie podczas Targów Expo-Gas nagrodzone zostały najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. W trakcie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce oraz nagrody specjalne Izby Gospodarczej Gazownictwa, odznaczenia państwowe Ministerstwa Energii „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego”, a także odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Kolejna edycja Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS odbędzie się w kwietniu 2021 roku.

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas