Facebook

Jednostka ścienna z prostym sterowaniem

Jednostka wewnętrzna Tosot dostępna jest w ofercie dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Może być częścią systemu VRF – TMV 5, TMV MINI, TMV SLIM, TMV Heat Recovery i TMV Home, działając jako element większego układu. Zarządzanie jednostką ścienną jest obecnie prostsze i wygodniejsze. Dedykowany wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania uruchamia m.in. inteligentną kontrolę temperatury. Wbudowane czujniki zbierają dane o odczuwalnej temperaturze w pomieszczeniu. Po przeanalizowaniu parametrów jednostka wewnętrzna przechodzi w tryb pracy odpowiedni dla wykrytych warunków termicznych – chłodzenie, grzanie, wentylacja, osuszanie lub ustawienia automatyczne. Precyzyjne dopasowanie pracy urządzenia do mikroklimatu w pomieszczeniach zwiększa nie tylko komfort zarządzania, ale także skutecznie wpływa na koszty, pobierając tylko tyle energii, ile jest potrzebne w danym momencie. Zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania, w zależności od wybranego wariantu jednostki, pobór mocy utrzymuje się w przedziale od 0,05 do 0,07 kW.
W klimatyzatorze przewidziano dodatkowe funkcjonalności, jak np. cicha praca, a najmniejsze urządzenia Tosot generują ciśnienie akustyczne na poziomie 38 dB. Efektywne rozprowadzanie powietrza umożliwia kontrola ruchu żaluzji w 9-stopniowej skali kierunku lewo-prawo lub 10-stopniowego parametru góra-dół. W okresie zimowym, gdy jednostka najczęściej wykorzystywana jest w funkcji grzania, klimatyzator nie podaje zimnego powietrza, a wpuszcza je do pomieszczenia dopiero po osiągnięciu komfortowej temperatury.
Jasny panel urządzenia łatwo utrzymać w czystości. Jednostka sama przypomina o okresowym czyszczeniu lub wymianie filtra. W zachowaniu prawidłowej higieny użyteczna jest funkcja samooczyszczenia, która po wyłączeniu klimatyzatora automatycznie przełącza go w tryb suszenia. Uruchomiony w ten sposób wentylator przez kilka kolejnych minut osusza wewnętrzne części parownika z pozostałości wody.
www.tosot.pl

Aktualności

Notowania GISI

Wyniki GUS

Archiwum

Systemy Instalacyjne

Śledź nas